Контракти.ua

20.01.2015 — Териберка, Мурманская обл., РФ — bigpicture.ru — 32507
кино, Россия
Унесенные Левиафаном

Фотограф Михаил Мордасов побывал в поселке Териберка, что располагается в Мурманской области на берегу Баренцева моря, — именно там режиссер Звягинцев снимал фильм «Левиафан», где главный герой, автомеханик Николай, уподоблен библейскому Иову (и беспрерывно пьет водку). Звягинцев изобразил действительность российской глубинки так, что многим россиянам лента пришлась не по душе и фильм обвинили в русофобии.

Териберка разделена на два поселка: та самая Териберка, где снимали фильм и где стоял дом главного героя Коли, и населенный пункт Лодейное, где располагается рыбзавод. Местные жители называют первую часть Старой Териберкой, а вторую — Новой. На этом кадре вид на Старую Териберку с места, где стоял дом Коли.

В старой части села стоят в основном старые деревянные дома и совсем немного кирпичных, в новой же почти все постройки из кирпича и бетона. Работы в поселке почти нет, Териберка — наполовину покинутый поселок. Дороги, однако, почищены хорошо. Мусора почти нет, но много заброшенных жилых домов, зданий и лодок.

Главная поселковая новогодняя елка.

Вид на залив и Баренцево море.

Около подъезда в доме, где я арендую квартиру, вечером на коньках катались двое ребят. Единственный каток в Териберке около школы несколько дней был завален снегом, поэтому дети надевают коньки и выходят на дорогу. Снег так сильно спрессован, что коньки не проваливаются, а машины ходят редко — три-пять машин в час.

Вид на рыбзавод.

Я поговорил с бывшей медсестрой теперь закрытой больницы Териберки (в кадре). Она посмотрела «Левиафан» на YouTube — до того, как кино удалили. «Звягинцев очень точно передал наше сегодня, хорошо рассказал про Териберку и местных. Мне кажется, что актеров можно было даже не брать, просто взять местных жителей, и они бы прожили свою жизнь — так же, как актеры сыграли». Медсестра считает, что фильм надо показать всем, в частности Путину и Медведеву, чтобы они увидели, как местная власть «все развалила». Ей также кажется, что режиссер показал жизнь в Териберке очень «интеллигентно», разруху и грязь почти не снимал. «У главного героя в доме есть ванная, а попробуй зайди в наши дома — страшно, как после войны. У меня в доме, например, третий день нет воды», — рассказывает она.

Кладбище старых кораблей.

Сегодня встретил около тридцати человек, пять из них были пьяные. Но, что удивительно, одна пьяная пара лет сорока пяти после почты направилась в библиотеку. Там они сдали штук пятнадцать книг — и столько же взяли.

Если не обращать внимания на старые и разрушенные дома, тут очень красиво. Природа по-северному красивая: много чистого белого снега, тихо, суровые низкие горы, от моря исходит пар. День короткий и солнца пока не видно, но цвета неба очень чистые: от глубокого индиго до нежного розового и ярко-оранжевого. Ночью даже в городе хорошо видны звезды. И полярные сияния.

«Съемки не видел, а артистов видел — как ходили по городу. Фильм хочу посмотреть, хочу диск купить. Я рад, что кино сняли. Зубков Петр Семенович, родился здесь».

Мне удалось встретиться и с главой муниципального образования Териберки Татьяной Трубилиной. Она рассказала, что выдержала лишь первые пятнадцать минут фильма, и пожаловалась, что в село приезжает много журналистов с желанием показать плохое. «Покажите, что у нас есть хорошие люди, есть позитив», — говорит она и просит дать ей посмотреть, что я там «наснимал», и, если ей не понравится, удалить. Трубилина знает сюжет фильма и сетует: люди не понимают, что на самом деле власти не могут просто так ломать старые дома. «Вот у нас зарегистрировано больше 1100 человек, а живет около 900. Кто уезжает, оставляет свои дома, мы их трогать не можем. Один из прошлых глав снес дом, так собственник подал на него в суд и отсудил порядка шести миллионов рублей. Потому дома стоят и разваливаются, но мы решаем эту проблему». Трубилина говорит, что фильм наверняка не про Териберку, а про российскую глубинку вообще. Ее огорчили слова Серебрякова (Алексей Серебряков, исполнитель главной роли в фильме — прим. ред.) о том, что их деревня спилась. «Кормится с руки России, а такие вещи про нее говорит, — глава поселка возмущена тем, что актер живет в Канаде, а работает в России. — Я бы запретила ему здесь работать. Он пока у нас жил, каждый день ходил в магазин водку покупать, иногда даже кого-то из местных просил, чтобы на съемочную площадку водку ему принесли. Мы их тут встретили, помогли чем могли, а они теперь так плохо о нас говорят».

Здесь сильнее ощущаешь, что природа могущественнее нас: она была до нас, есть сейчас и будет после нас. Здесь все так же низкое небо будет нести синие облака, море будет разбиваться о скалы, солнце будет осторожно согревать песчаные пляжи и небольшие озера, а животные — есть ягоды и невысокую северную траву.

Фоторепортажі
Київ

Київ "накрив" снігопад. Що відбувається на дорогах і вулицях міста

У другій половині п'ятниці, 22 листопада, Київ почало засипати снігом. РБК-Україна розповідає, як змінились дороги та вулиці столиці України. Як виглядає засніжений Київ. Про це повідомляють Контракти.UA. Сьогоднішній сніг вкриває залишки того, який випав у місті напередодні. Як результат - засніжені дерева, ліхтарі, альтанки. Чимало снігу - під ногами місцевих мешканців і гостей столиці. На дорогах столиці працює снігоприбиральна техніка. Попри це рух транспорту в місті дещо ускладнено. Тож водіям варто бути пильними, дотримуватись ПДР і безпечної дистанції. Рухатись містом сьогодні може бути непросто і водіям електросамокатів або ж велосипедів. А ось прогулятись засніженими вуличками парків і скверів сьогодні можна. Головне - тепло вдягатись. У деяких локаціях столиця виглядає по-зимовому казково. Комунальники працюють навіть там, де не їздять машини. Адже пішоходам також важливо мати можливість пересуватись містом. Нагадаємо, раніше синоптик УкрГМЦ Наталія Птуха у коментарі РБК-Україна розповіла, що сніг у Києві буде "у два заходи". Читайте також, чи довго в Україні сніжитиме і коли обіцяють "без опадів".  
23.11.2024 — 12 — 630

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз": як він виглядає

На Центральному залізничному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз". Заклад був закритий на ремонт майже 6 місяців. Про це пише РБК-Україна із посиланням на офіційну сторінку McDonald's у Facebook.Про це повідомляють Контракти.UA. Повідомляється, що "МакДональдз" на Центральному вокзалі у столиці повністю оновили, зробили сучасним та повністю безбар’єрним. Під час ремонту оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Тепер у закладі з’явився ліфт, автоматичні двері та інші рішення, які мають зробити його більш комфортним для людей з обмеженими можливостями. Нагадаємо, "МакДональдз" на Центральному вокзалі у Києві 1 червня 2024 року тимчасово припинив роботу через реконструкцію. Тоді анонсували, що оновлений заклад матиме новий зал на 193 місця, простору терасу на 88 місць, 11 терміналів самообслуговування та перший в Україні пасажирський ліфт у ресторані "МакДональдз". Також РБК-Україна розповідало про те, що 2 листопада у Боярці, Київська область, відкрився перший ресторан "МакДональдз" за адресою вулиця Магістральна, 38. Це 105-й працюючий заклад мережі в Україні. Ресторан займає площу понад 470 квадратних метрів, пропонуючи 128 місць у залі та 84 на терасі. Заклад розташований неподалік великого торговельного центру. Наразі мережа "МакДональдз" в Україні налічує 120 ресторанів, з яких 15 тимчасово зачинені через безпекові вимоги. Після початку повномасштабного вторгнення зі сторони Росії ресторани McDonald’s тимчасово припинили роботу в Україні. Відновлення їхньої діяльності відбулося лише у 2023 році.  
23.11.2024 — 10 — 706

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 2398

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 1227

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 1106