Контракти.ua

15.02.2025 — Україна — РБК-Україна, Контракти — 1450
Україна, Служба безпеки України, ЧАЕС
СБУ показала уламки дрона, який атакував Чорнобильську АЕС

Служба безпеки України показала уламки дрона, який атакував ЧАЕС 14 лютого. Окупанти атакували станцію дроном типу "Шахед". Про це пише РБК-Україна з посиланням на СБУ. Про це повідомляють Контракти.UA. "Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції і разом із відповідними органами працюють на місці події", - йдеться у повідомленні. На даний час радіаційний фон на території ЧАЕС та у зоні відчуження не перевищує допустимих значень. "Виходу радіаційних речовин за встановлені межі не зафіксовано. Всередині та поблизу укриття СБУ виявила уламки корпуса російського безпілотника з бойовою частиною та серійним номером", - додали в СБУ. За даними слідства, окупанти атакували ЧАЕС дроном-камікадзе під назвою "Герань-2" типу "Шахед". "Для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною. За оцінками експертів, рашисти цілеспрямовано вдарили саме по цьому об’єкту", - додали у спецслужбі. Унаслідок влучання пошкоджено конструкцію укриття. Наразі тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину РФ та притягнення винних до відповідальності. Досудове розслідування триває за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Атака РФ на ЧАЕС 14 лютого В ніч на 14 лютого Росія атакувала дроном укриття Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Пізніше з'явились фото наслідків удару росіян дроном по укриттю на ЧАЕС. Потім президент України Володимир Зеленський розповів, що дрон РФ, який атакував саркофаг на Чорнобильській АЕС, летів на висоті 85 метрів. Його не бачили радари. Дото ж, за даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Росія поцілила дроном із фугасною бойовою частиною в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС. Рятувальники загасили пожежу, радіаційний фон наразі в нормі.

Фоторепортажі
Непристойна сукня Марії-Антуанетти: який вигляд мало вбрання, через яке критикували королеву Франції

Непристойна сукня Марії-Антуанетти: який вигляд мало вбрання, через яке критикували королеву Франції

Коли цей портрет королеви Марії-Антуанетти був уперше виставлений у Салоні в Парижі 1783 року, його вважали настільки скандальним, що в результаті прибрали з виставки. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Головна причина критики в тому, у що була одягнена королева, розповідає історикиня Емі Боїнгтон. Стиль сукні, яку вона носила, називався robe en chemise (сукня-сорочка), і в переважно її критикували, тому що вона нагадувала спідню білизну, сорочку, яку жінки носили під вбраннями. Так що здавалося, ніби на портреті королева насправді носила спідню білизну. Скандал набрав таких обертів, що картину не могли виставити на огляд публіки, і натомість художниці Елізабет Віже-Лебрен довелося написати ще один портрет королеви в тому ж стилі, але цього разу у вбранні, яке вважалося офіційним одягом, який підходить для королеви. Але це справді було дуже несправедливо і неймовірно критично стосовно королеви, тому що цей стиль довгий час був популярним серед аристократії як у Франції, так і по всій Європі. У подібних сукнях на портретах інших художників, ще до презентації картини Марії-Антуанетти, були зображені інші відомі та багаті жінки того часу і Емі наводить кілька прикладів: принцесу Ломбардську та герцогиню Девонширську. Тому сміливо можна сказати, що подібна сукня-сорочка не була способом королеви шокувати публіку, вона просто наслідувала моду і хотіла бути красивою на портреті. Таке вбрання було пошито з мусліну, який на той час був дуже дорогим, і в переважно не мав прикрас. Часто сукні доповнювали муслінові волани навколо вирізу, а також навколо рукавів. І цей тип сукні розглядався як набагато повсякденніший стиль одягу. Вони призначалися для носіння в свого роду пасторальної обстановці, і його часто доповнював пояс навколо талії.
15.03.2025 — 3 — 217

В РФ заявили про наймасованішу атаку дронів на Москву

В РФ заявили про наймасованішу атаку дронів на Москву

Очевидці опублікували в Мережі фото з наслідками атаки та відео зі звуками вибухів та спалахами в небі. Безпілотники влаштували наймасованішу атаку на Москву у ніч проти 11 березня. Російська влада стверджує, що були застосовані "сотні бойових безпілотників". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це заявив мер Москви Сергій Собянін. У своєму повідомленні Собянін вказав, що "відбито наймасованішу атаку ворожих БПЛА на Москву. Збито на різних рубежах загалом сотні бойових безпілотників". Мер Москви уточнив, що дрони начебто були збиті над районами Раменське та Домодєдово в Московській області. За попередніми даними, пошкоджень та постраждалих немає. Після повідомлень про атаки в аеропортах "Жуковський" і "Домодєдово" були тимчасово призупинені авіарейси. Водночас губернатор Московської області Андрій Воробйов стверджує про загибель однієї людини та трьох поранених у Ленінському міському окрузі (м. Відне) та Домодєдово (с. Ям). Уламки дронів впали на багатоквартирний будинок у Раменському у Підмосков'ї: пошкоджено щонайменше сім квартир. З будинку евакуйовано 12 людей, серед яких троє дітей. Своєю чергою керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що безпілотники атакували Москву, Підмосков’я, військовий аеродром "Дягілєво" та били по Курській області. Очевидці опублікували в Мережі фото з наслідками атаки та відео зі звуками вибухів та спалахами в небі. Нагадаємо, у ніч проти 11 березня росіяни скаржилися на атаку начебто українських безпілотників у низці регіонів своєї країни. Вибухи лунали в Курській, Рязанській та Московській областях.
11.03.2025 — 4 — 1197

Новий український дрон UAS SETH

Новий український дрон UAS SETH

Бійці "Азова" атакували окупантів новітнім українським дроном UAS SETH Воїни з бригади "Азов" використовують проти окупантів новітні українські дрони UAS SETH. З'явилося відео однієї з українських атак такими безпілотниками. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Азов" у Telegram і "Мілітарний". "UAS SETH - новітня українська зброя 12-ї бригади "Азов". Цей ударний безпілотний авіаційний комплекс простий в експлуатації, повністю автоматизований", - йдеться в повідомленні бригади. Військові зазначають, що такі дрони вже б'ють по ворожих цілях на Торецькому напрямку. Зокрема, вони показали відео, на якому UAS SETH знищує ворожу вантажівку. В "Азові" уточнили, що першу партію безпілотників UAS SETH бригаді передав благодійний фонд "Повернись живим". "З ним оператори ударних дронів будуть ще краще полювати на окупантів, їхнє озброєння та техніку", - додали військові. Що відомо про UAS SETH Варто зауважити, що UAS SETH дуже нагадує за зовнішнім виглядом іранські дрони-камікадзе "Шахед". Безпілотник оснащений електричним двигуном. При цьому інформації про дальність польоту і бойове навантаження таких безпілотників у відкритому доступі немає. У "Мілітарному" припускають, що UAS SETH можуть нести від 3 до 5 кілограмів корисного навантаження. До слова, вперше український аналог "Шахедів" показали на початку грудня минулого року. Це сталося під час візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва.  
10.03.2025 — 4 — 1181

У Києво-Печерській Лаврі впав хрест: що відомо

У Києво-Печерській Лаврі впав хрест: що відомо

Завдяки оперативній роботі ДСНС вдалося уникнути можливого обвалу та загрози для перехожих. 8 березня, у Києві рятувальники провели операцію з демонтажу аварійного хреста на куполі храму в Печерському районі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомили у головному управлінні ДСНС України у Києві. Близько 13:05 до Служби порятунку надійшло повідомлення про необхідність допомоги у провулку Лаврському. Очевидці помітили, що хрест на куполі храму частково завалився та міг упасти. На місце прибули співробітники ДСНС, які встановили, що конструкція небезпечно нахилилася та могла зірватися в будь-який момент. Для безпечного демонтажу хреста рятувальники використали автоколінчастий підіймач. Вони піднялися на висоту, обережно зрізали дріт, що тримав хрест, і безпечно спустили його на землю. Нагадаємо, це вже не перший подібний випадок. У 2022 році під час сильного буревію впав центральний хрест у Софійському соборі. Ця подія сталася за 40 днів до повномасштабного вторгнення Росії. Чи це був збіг обставин, або "знак", яким українцям хотіли донести інформацію – невідомо. Але навколо хрестів Софійського собору дуже багато містики. 
09.03.2025 — 3 — 1471

Українські пілоти Mirage-2000 збили крилаті ракети Х-101

Українські пілоти Mirage-2000 збили крилаті ракети Х-101

Французькі винищувачі вже виконують бойові завдання у складі Повітряних сил України. Французькі винищувачі Mirage-2000 вже виконують бойові завдання в українському небі. Під час атаки росіян у п'ятницю, 7 березня, плоти Mirage-2000 зазнімкували моменти збиття ворожих ракет Х-101. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомили в Повітряних силах. "Історичні фото від українського пілота! Винищувачі Mirage-2000 Повітряних сил, надані Францією Україні, збивають крилаті ракети Х-101 в українському небі під час російської атаки 7 березня 2025 року", – йдеться у повідомленні. Нагадаємо, французькі винищувачі Mirage 2000 посилять обороноздатність України у протистоянні з Росією. Ці літаки здатні виконувати складні завдання на малих висотах.
08.03.2025 — 3 — 1375