Контракти.ua

06.08.2024 — Франція, Париж — НОК, Контракти — 2460
Париж, Франція
Ілля Ковтун: «Будемо працювати, щоб на наступних іграх було перше місце!»

Український гімнаст Ілля Ковтун здобув першу в своїй кар’єрі і сьому для України олімпійську медаль на Іграх в Парижі-2024. Після травм та операції перед сезоном і двох четвертих місць вже у столиці Франції, підопічний Ірини Горбачевої зумів стати срібним призером у вправах на брусах. І вже отримавши нагороду, поділився своїми враженнями після успіху і планами на майбутнє з пресслужбою НОК України: «Перед виступом не дуже хвилювався, просто вийшов і зробив все, що міг, — сказав Ілля Ковтун. — Мав певні побоювання тільки через перший стартовий номер. Традиційно судді придивляються до перших номерів і притримують оцінки. Але, як бачимо, це не вплинуло на кінцевий результат. Я задоволений, тренер задоволений, всі дуже задоволені. Я добре виконав комбінацію, звичайно, можна було трішечки краще, але результат гарний». Пише НОК України та олімпійська команда/NOC of Ukraine and the Olympic Team. Про це повідомляють Контракти.UA. Новоспечений віцечемпіон пояснив помилки суперників сильною напругою, яка супроводжує усі змагання на головному старті чотириріччя: «Багато хто ставив тут все на кон, і Олег Верняєв також. Адже це був його останній шанс на медаль в Парижі. Спортсмени сильно хвилювалися, гадаю, через це і були помилки та невдачі». 20-річний гімнаст з Черкас наголосив, що у Парижі ще раз переконався, що боротися можна зі всіма, навіть з китайською командою, а також окреслив плани на майбутнє: «Після повернення пройду обстеження, адже нога ще трішки турбує. Відпочинку як такого не буде, буду тренуватися і займатися реабілітацією свого тіла, адже ми працювали на максимумі. А далі з тренером вже робитимемо приціл на наступну Олімпіаду. З нового року будуть змінюватися правила, відбудеться перехід з десяти елементів на вісім, вправи стануть складнішими, а гімнастика цікавішою. Тому ми будемо підлаштовуватися та ускладнювати свої програми». Ілля також пояснив чому був таким стриманим і ледь посміхався на подіумі: «Тренер з дитинства вчив мене, що треба бути скромним на змаганнях і я звик стримувати емоції на публіці. Буду радіти вдома з родиною. В першу чергу хочу зателефонувати батькам, сестрі та подякувати їм. Повірте, ця медаль дуже багато значить і я вважаю, що вона навіть більше не для мене, а для мого тренера. Тому що вона — жінка, і показала результат в чоловічій гімнастиці». «Колись я сказав, що найгірше це друге і четверте місце. Але це був мій останній шанс на медаль і я вважаю, що друге місце зараз — це дуже добре. Але будемо працювати, щоб на наступних Іграх було перше», — резюмував Ілля Ковтун. Національний олімпійський комітет щиро бажає Іллі Ковтуну реалізувати свої амбітні плани! #StandWithUkraine #НОК #Україна #УкраїнськийСпорт #Ukraine #UkrainianSport #Олімпіада #Олімпійськіігри #Олімпійськіігри2024 #Париж2024 #Paris2024 #ОІ2024НОК #Olympics #Разомдоперемоги #Націяпереможців

Фоторепортажі
У Львові підпалили кінотеатр

У Львові підпалили кінотеатр "Дзвін": будівля вигоріла вщент

У Львові під ранок, 18 вересня, згорів кінотеатр "Дзвін". Будівля повністю згоріла, попередньо, її підпалили. "Сьогодні, близько 06:00, здійнялася пожежа в кінотеатрі "Дзвін", що біля памʼятника Бандери у Львові", - йдеться у повідомленні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Львівську міськраду. Про це повідомляють Контракти.UA Приміщення повністю вигоріло, за попередньою інформацією, причина пожежі - підпал. "Постраждалих в пожежі немає. Натомість зазнали пошкоджень сусідні будівлі - бізнес та приватні помешкання", - додали в міськраді. Зараз на місці працюють рятувальники та правоохоронні органи. Як повідомлялося, раніше в центрі Львова сталася пожежа на площі Ринок. Пожежа сталася в одному із закладів харчування. Крім того, у січні минулого року у Львові пожежники врятували на пожежі 60 людей, із них 10 дітей та евакуювали 20 осіб. Трьох людей було врятовано.
18.09.2024 — 4 — 431

Другий БойчукFest відбувся у Києві

Другий БойчукFest відбувся у Києві

З 11 по 15 вересня у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука проходив другий культурно-мистецький захід «БойчукFest». Про це повідомляють Контракти.UA. Він включав кілька художніх виставок, більшість — на території інституту, одну — у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини і одну — у Національному музеї декоративного мистецтва України. Проводилися лекції, було показано кілька кінокартини і спектакль «Алла Горська: вітражі долі». Проходили і майстер-класи. 25 березня цього року на головний корпус академії впали уламки ракети, внаслідок чого був повністю зруйнований спортивний зал та частково пошкоджено актовий зал. Тоді ніхто не постраждав. Навчання тривають. Всі фотографії зроблені 15 вересня, в день закриття фестивалю.
16.09.2024 — 28 — 1755

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

За словами місцевих, у місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Відоме польське курортне місто Льондек-Здруй, яке біля кордону з Чехією, напередодні затопила сильна повінь. Величезна кількість бруду та гравію, розтрощені навпіл будинки, зруйновані мости — такі наслідки стихії. Видання RMF24 опублікувало страшні кадри наслідків повені. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. У неділю, 15 вересня, потужна хвиля прорвала дамбу і вода затопила курортне місто. Дістатися до населеного пункту з польського боку неможливо, оскільки всі дороги непроїзні. Сусіднє Шльонське також відрізане від світу. За словами місцевих, ця повінь була страшнішою та більш масштабною, ніж 1997 року. У місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Люди змушені підніматися на пагорб над курортною частиною, щоб зателефонувати. Також вода зруйнувала майже всі мости. "Друге обличчя Льондек-Здруя після великої води – це бруд, смуги та гравій, включно з побутовою технікою, уламки дерев, паркани та пінопласт. Це краєвид, який виникає раптово, за сто метрів нижче курортної частини. Що ближче до річки, то більше мулу, а також видно цілі дерева, які несло водою. Розбиті навпіл будинки біля річки, зруйнований історичний ресторан", —  йдеться на сайті інформаційного агентства. Нагадаємо, вихідними Східну Європу накрив циклон "Борис", який приніс рекордні опади. Через масштабні повені "Укрзалізниця" повідомила про нові зміни в русі поїздів.  
16.09.2024 — 10 — 745

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Принцу Гаррі сьогодні 40: десять фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II Молодший син принца Чарльза і принцеси Діани народився 15 вересня 1984 року. Читайте кілька цікавих фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. 1. Принц Гаррі народився в госпіталі Святої Марії в Паддінгтоні, центральному районі Лондона, там же народився і його старший брат Вільям (а також діти Вільяма і принцеси Кейт - принци Джордж і Луї та принцеса Шарлотта). До того моменту діти в королівській родині народжувалися в палаці, а не в госпіталі. 2. Мама Гаррі - принцеса Діана - наполягла на тому, щоб її сини навчалися в школі з однолітками, а не були на домашньому навчанні, як це було прийнято раніше в королівських сім'ях. Тому Гаррі відвідував дитячий садок, а потім і школу Везербі в Лондоні, а від 1992 року приєднався до принца Вільяма і став учнем школи Ладгроув в Беркширі, де провчився наступні п'ять років. 3. Мама принца Гаррі загинула в автокатастрофі, коли йому було 12 років. Це сильно вплинуло на хлопчика. У підлітковому віці і пізніше Гаррі вважали "шаленою дитиною", він захоплювався алкоголем і курив марихуану. 4. Після школи Гаррі вступив до Ітонського коледжу, який закінчив в червні 2003 року з поганою оцінкою з географії. Потім взяв академічну відпустку на рік і вирушив подорожувати Австралією і Африкою. 5. У юності Гаррі захоплювався грою в регбі. 6. Закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті, отримавши звання другого лейтенанта. Служив в Афганістані, як авіаційний навідник. 7. У 34 роки принц Гаррі одружився з американською акторкою Меган Маркл, з якою прожив у королівській родині два роки. У січні 2020 року подружжя оголосило про свій намір покинути королівську сім'ю, переїхати жити до Канади і скласти з себе повноваження старших членів сім'ї. Вони також відмовилися від фінансування. Королева Єлизавета II задовольнила прохання онука і його дружини. 8. У Гаррі і Меган є син Арчі. У червні 2021 року у пари народилася також дочка Лілібет Діана. Їхні діти отримали титули принца і принцеси. 9. У принца Гаррі дуже теплі стосунки з його двоюрідною сестрою - принцесою Євгенією. Ходять чутки, що, живучи в Америці, принц найбільше сумує за спілкуванням з нею, а не з рідним братом Вільямом. 10. Принц Вільям не підтримав Гаррі в бажанні швидше одружитися з Меган Маркл через що їхні стосунки стали більш прохолодними, ніж раніше. Найкращий друг Гаррі теж радив йому не поспішати з весіллям.
15.09.2024 — 6 — 846

"Микола Яковченко – одна із найяскравіших постатей українського театру

11 вересня день пам'ятв Миколи Яковченка - видатного українського актора театру і кіно, неповторної і самобутньої особистості (1900-1974). "Микола Яковченко – одна із найяскравіших постатей українського театру. Актор грав тільки другорядні ролі, проте, його знала вся країна.Сергій Параджанов бачив у ньому українського Чарлі Чапліна, а за його власним визначенням, він був "Блазнем із сумними очима".", - Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.  Пише MiraStudia Модерна Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Народився Микола Яковченко в місті Прилуки на Полтавщині (нині - Чернігівщина). Його рід мав початки з донських козаків - сім'я переїхала до Полтавської губернії з-під Ростова-на-Дону. У другій половині 1920-х рр. доля привела Миколу Яковченка до Києва. У 1927 р.на запрошення Гната Юри він прийшов до Київського українського драматичного театру імені І.Франка. Пізніше Лесь Курбас запросив Миколу Яковченка до Харківського українського драматичного театру імені Т. Г .Шевченка. Потім актор повернувся до Києва. З 1939 р. почав зніматися в кіно. Брав участь у Другій світовій війні. Доля принесла Миколі Яковченку не лише всенародну славу, а й багато страждань: у 1946 р. померла 36-річна дружина Тетяна і він залишився з двома доньками, у 1970 р. померла 36-річна донька Ірина. Молодша донька Юнона пережила батька на 4 роки. На схилі літ найближчим приятелем Миколи Яковченка став песик Фан-Фан. Бронзовий Микола Яковченко разом зі своїм Фан-Фаном з 2000 р. назавжди поселився у сквері біля Національного драматичного театру імені Івана Франка, легендою якого став за життя. Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел. Відеофільм "Спогади", присвячений М.Яковченку: https://www.youtube.com/watch?v=492VRu4Thu0
15.09.2024 — 5 — 695