Контракти.ua

Олімпійські ігри 2024: яскраві фото з церемонії відкриття в Парижі

Олімпійські ігри 2024: яскраві фото з церемонії відкриття в Парижі

У п'ятницю, 26 липня, у Парижі пройшла церемонія відкриття Олімпійських ігор-2024. Масштабний захід відбувся на відкритому просторі, на березі річки Сена. Олімпійські ігри-2024: якою була церемонія відкриття Змагання у столиці Франції проходитимуть з 26 липня по 11 серпня. Цього року на світовий турнір з'їхались понад десять тисяч спортсменів з різних куточків світу. Фото яскравих моментів цієї події публікує РБК-Україна (проєкт Styler). Про це повідомляють Контракти.UA. Серед них розіграють майже 330 комплектів нагород у 32 різних видах спорту. Нашу країну на змаганнях представлятимуть 140 спортсменів з 23 видів спорту. Найбільше представників буде з легкої атлетики - 25. Церемонія, окрім річки Сени, також проходила і в Садах Трокадеро. Захід включав в себе потужну шоу-програму з національними елементами Франції. У якості запрошених знаменитостей шанувальники побачили Леді Гагу, Селін Діон та інших виконавців. Також відбувся парад спортсменів та запалення Олімпійського вогню. Відкривав Олімпійські ігри-2024 президент Франції Еммануель Макрон.
26.07.2024 — 12 — 124

Секрет Діани та Чарльза: принцеса Уельська мріяла, щоб про нього дізнався весь світ

Секрет Діани та Чарльза: принцеса Уельська мріяла, щоб про нього дізнався весь світ

Біографка принцеси Діани Інгрід Сьюард стверджує, що між принцесою та принцом Уельським був дуже теплий період кохання, і дружина Чарльза хотіла, щоб про нього знала публіка та знали її сини. Хоча стосунки Діани та Чарльза закінчилися розлученням 1996 року після п'ятнадцятирічного шлюбу, покійна принцеса Уельська хотіла, щоб громадськість побачила любовні листи, які Чарльз надсилав їй на початку їхнього роману 1980 року. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. "Діана сказала мені незадовго до своєї смерті, що вона хотіла б, щоб люди побачили любовні листи, які вона отримала від Чарльза", — заявила Інгрід Сьюард журналу Oldie, повідомляє видання People. "Вона дійсно хотіла, щоб люди знали, що вона кохала Чарльза, а він кохав її. І я завжди пам'ятала про це. І вона хотіла, щоб хлопчики (принц Вільям та принц Гаррі) знали це", — продовжила вона. "Між ними був період великого кохання". Залишається загадкою, коли принцеса Діана отримала любовні листи, на які вона посилалася. Нагадаємо, Діана Спенсер і принц Чарльз одружилися 1981 року після нетривалих стосунків. Майбутня принцеса говорила, що вони зустрічалися лише 13 разів, перш ніж Чарльз освідчився їй. Також у своїй біографії "Діана: її правдива історія" Ендрю Мортона принцеса Уельська розповідала, що вони з Чарльзом були дуже близькі за шість тижнів до народження другого сина принца Гаррі. Але, у день його народження, Чарльз шокував дружину своєю заявою.
26.07.2024 — 4 — 339

В Atlas United назвали суму, яку зібрали на потреби ЗСУ

В Atlas United назвали суму, яку зібрали на потреби ЗСУ

Фестиваль Atlas United приголомшив сумою, яку вдалося зібрати на потреби ЗСУ. Вже відомо, на що підуть кошти. Музичний фестиваль Atlas United, де збирали кошти на потреби ЗСУ, цьогоріч офіційно завершився. Так, масштабну подію, попри війну, відвідало 60 тисяч гостей. Відвідувачів розважали 100 артистів різних жанрів та форматів, які тішили своїми виступами на шістьох сценах. Зокрема, на Atlas концерти дали Шерон ден Адель, "Бумбокс", Артем Пивоваров, "Жадан і Собаки", "Без Обмежень", "Курган & Агрегат", "ТНМК", "Друга Ріка", Latexfauna, Onuka, MELOVIN та багато інших. На відвідувачів фестивалю чекали яскраві колаборації та анонси зі сцени: артист YAKTAK здивував неочікуваним дуетом зі Святославом Вакарчуком, співак Дантес запалив із Jerry Heil, а Сергій Жадан виступив із Іреною Карпою. Пише ТСН.Про це повідомляють Контракти.UA. Насамперед фестиваль провели задля того, аби допомогти захисникам. Зокрема, на Atlas United збирали кошти на потреби українських військових. Усього вдалося зібрати 100 мільйонів гривень. Це й кошти з продажу квитків, й з благодійних аукціонів. Половину зібраних в рамках фестивалю коштів, направлять на придбання роботизованих платформ через UNITED24, іншу — на забезпечення Збройних сил України дронами, зокрема на Харківському напрямку. Нагадаємо, цьогоріч на сцені Atlas United на глядачів чекало чимало сюрпризів та неочікуваних дуетів. Зокрема, разом заспівали співачки Ірина Білик та Христина Соловій. Щоправда, остання отримала порцію хейту через, як пишуть користувачі, вульгарні танці на сцені.
25.07.2024 — 8 — 574

У Москві підірвали авто з топвійськовим: все, що відомо

У Москві підірвали авто з топвійськовим: все, що відомо

В поліції кажуть, що в машині Андрія Торгашова здетонувала вибухівка. Справу кваліфіковано як замах на вбивство. У Москві 24 липня підірвали у власному авто заступника начальника 89-го радіоцентру військової частини супутникового звʼязку Андрія Торгашова. Повідомляється, що військовий високопосадовець вижив, але йому відірвало ноги. Вранці 24 липня на півночі Москви вибухнув автомобіль Toyota Land Cruiser, який належить заступнику начальника ПДРЦ в/ч 33790 у Підмосков'ї Андрію Торгашову. В/ч 33790 – це 89 центр супутникового зв'язку збройних сил Росії. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це інформують російські телеграм-канали. За повідомленнями пабліків, Торгашову відірвало ноги (стопи). Також поранено жінку. За попередніми даними, це дружина військового Майя. Перехожі витягли обох із підірваного авто і надали їм першу допомогу до прибуття "швидкої". Мешканці будинку, у дворі якого стався вибух, розповіли, що в машині нібито було встановлено газове обладнання. Згодом у російському МВС повідомили, що причиною вибуху авто Торгашова стала детонація вибухового пристрою, заздалегідь встановленого у машині. Вибухівка спрацювала, коли посадовець сідав до авто. Весь район біля будинку на вулиці Синявинській, де стався вибух, перекрили. Також не працював громадський транспорт. За фактом вибуху Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу. Інцидент кваліфікували як замах на вбивство. Слідчі та криміналісти спільно з оперативними службами оглядають місце події, найближчим часом буде призначено низку експертиз, зокрема медичну та вибухотехнічну. У Мережі поширюють фото й відео з місця вибуху авто Торгашова. Зокрема, зафіксований момент вибуху та розтрощену машину після нього. До слова, у травні на тимчасово окупованій території України невідомі підірвали авто з російським депутатом з Астрахані Денисом Харитоновим. Фото з місця вибуху авто Андрія Торгашова / Фото: російські телеграм-канали
24.07.2024 — 7 — 687

У Львові прощаються з Іриною Фаріон

У Львові прощаються з Іриною Фаріон

Вшанувати пам’ять професорки прийшли сотні людей, які утворили коридор пошани по дорозі до храму. У Львові почався парастас за вбитою 19 липня колишньою депутаткою та професоркою Іриною Фаріон.  Як зазначається, парастас за Іриною Фаріон, яку 19 липня було вбито розпочався о 19:00 у Львові в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Про це з місця передає кореспондент ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Вшанувати пам’ять професорки прийшли сотні людей, які утворили коридор пошани по дорозі до храму. Чин похорону розпочнеться 22 липня о 14:00 в тому в храмі апостолів Петра і Павла. Поховають Ірину Фаріон на Личаківському кладовищі. Зазначимо, що 19 липня у Львові Ірину Фаріон атакував чоловік, який вистрілив їй в голову з пістолета без глушника. Політикиню госпіталізували у важкому стані та за декілька годин вона померла. Лікарі зазначили, що її смерть настала через серцеву недостатність. Кілера, який вистежував свою жертву біля її будинку, досі не знайдено. Нагадаємо, що донька колишньої депутатки та професорки Ірини Фаріон, на яку було скоєно замах та яка померла в лікарні, оприлюднила в Мережі фото з місця стрілянини.   
22.07.2024 — 9 — 1252

Завжди - Сергій Параджанов

Завжди - Сергій Параджанов

20 липня день пам'яті Сергія Параджанова - видатного кінорежисера, сценариста, художника (1924-1990). Його називали генієм митці кіно зі світовими іменами. Своїми вчителями Параджанов вважав Олександра Довженка і Андрія Тарковського. Нещодавно на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі відбувся спеціальний показ стрічки "Сентиментальна подорож до планети Параджанова" режисера Тараса Томенка. Фільм присвячений 100-річному ювілею митця, його життю і творчості. Пише MiraStudia Модерна Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. "Мене вбили, заборонивши знімати.", - сказав Сергій Параджанов. Міжнародне визнання прийшло до нього після виходу фільму "Тіні забутих предків". Цей фільм став класикою українського поетичного кіно і отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (з них – 24 гран-прі) у 21 країні світу. Режисер-вірменин створив кінематографічний пам`ятник гуцульській культурі. Він жив у радянську епоху, але ніколи їй не належав за своїми переконаннями. Сам про себе казав, що він "вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм". Його заарештували у 1973 р. Після повернення йому не дали працювати, забороняючи сценарії, розформувавши знімальну групу. Сергій Параджанов робив колажі і особливо багато в ті роки, коли йому не давали знімати. Він називав їх спресованими фільмами. За півроку до смерті, 27 лютого 1990 року, Сергію Параджанову було присвоєно звання Народного артиста Української РСР, а в 1991 р. - Національну премію України імені Тараса Шевченка як режисеру-постановнику фільму "Тіні забутих предків" майже тридцятирічної давнини. "Час великодушний і справедливий - він очищає пам'ять, знімає наклепи та образи з засуджених, воскрешає забутих, судить неправедних.", - Сергій Параджанов. Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
21.07.2024 — 12 — 1473

Вчені відтворили обличчя російського царя-вбивці Івана Грозного

Вчені відтворили обличчя російського царя-вбивці Івана Грозного

Його обличчя відтворили через 440 років після смерті. Вченим вдалося відтворити обличчя сумнозвісного російського царя-вбивці Івана Грозного через 440 років після його смерті: який вигляд насправді мав диктатор. Цифрова реконструкція зовнішності першого російського царя була зроблена на основі його черепа та комбінації методів, зокрема з використанням даних живих донорів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Проце пише Daily Star. Грозний помер 1584 року, а 1963-го його могилу розкопав вчений Михайло Герасимов. Бразильський експерт із графіки та головний автор нової роботи Сісеро Мораєс розповів: "Згідно з дослідженням доктора Герасимова, схоже, що Іван вів безладний спосіб життя, надмірно харчуючись і зловживаючи алкоголем. Це, мабуть, погіршило його стан останніми роками життя. Це контрастує з тим, який він мав вигляд у молодості, коли його описували як високого зросту, з гарним волоссям, широкими плечима, сильними м'язами та приємним обличчям. Цікавий факт полягає в тому, що в його організмі було виявлено велику кількість ртуті, що спричинило підозру на отруєння. Але з огляду на звички того часу її могли використовувати для лікування якихось проблем зі здоров'ям". Сумнозвісний лідер, який перетворив свою країну на імперію, був відомий своїм варварством – він четвертував підданих, варив їх живцем і розривав на частини кіньми. Кажуть, що він навіть забив до смерті свого сина, розгнівавшись після того, як його звинуватили в тому, що він ударив вагітну дружину принца, що призвело до викидня. Нагадаємо, раніше вчені відтворили загадкове обличчя мумії "позолоченої леді" через 1500 років після її смерті. Ще одна постать "воскресла з мертвих" у цифровому форматі. Іван Грозний / Фото: Cicero Moraes/Pen News
20.07.2024 — 4 — 1665

На

На "нулі" воюватимуть роботи: в Міноборони показали новітні розробки.

"Залізних солдатів" інтегрують до виконання завдань у загальній системі бойових порядків військ. Міністерство оборони України прискореними темпами розвиває інноваційні проєкти, щоб здобути технологічну перевагу на полі бою. Безпілотні комплекси уже виконують широкий спектр завдань, включаючи ударні, розвідувальні, інженерні, логістичні та евакуаційні. Один із таких інноваційних проєктів, який  передбачає комплексне застосування наземних і повітряних роботизованих та безпілотних систем для виконання певних бойових завдань, проходить випробування на одному з полігонів ЗСУ.  Про це йдеться у повідомленні Міноборони. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. "Залізних солдатів" інтегрують до виконання завдань у загальній системі бойових порядків військ. Тут бойові завдання виконують роботи – дрони-розвідники, дистанційно керовані кулемети на турелях, роботи-сапери, наземні роботи-логісти тощо. Фахівці, залучені до втілення цього проєкту, зазначають, що його реалізація є перспективою найближчого майбутнього. "Це унікальний досвід українських зброярів та фахівців ІТ-сфери. Ми спостерігаємо, як сучасні технології змінюють архітектуру бойових дій. Наше спільне завдання – надати нашим воїнам якомога більше сучасних зразків озброєння та військової техніки. Успішна реалізація цього проєкту та його масштабування сприятиме створенню передової індустрії роботизованих систем в Україні. А головне, на фронті це рятуватиме життя наших воїнів", - зазначив перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Нагадаємо, українські військові на лінії фронту застосовують проти російських загарбників сотні наземних роботизованих комплексів.
18.07.2024 — 5 — 1977

Вчені відтворили загадкове обличчя мумії «позолоченої леді» через 1500 років після її смерті

Вчені відтворили загадкове обличчя мумії «позолоченої леді» через 1500 років після її смерті

Ще одна постать "воскресла з мертвих" у цифровому форматі. Вчені відтворили обличчя загадкової мумії жінки, яка жила 1500 років тому. Проце пише New York Post. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Автори припустили, що мумія, відома як "позолочена леді" через її золотий головний убір, належала жінці, яка жила в окупованому римлянами Єгипті та померла у віці 40 років, можливо, від туберкульозу. "Це ніжна, молода особа", - розповів PenNews головний автор дослідження та бразильський графічний дизайнер Сісеро Мораєс про відтворення, яке він провів у співпраці з міжнародною командою вчених. Обличчя фігури гладке, з коротким кучерявим волоссям, мало чим відрізняється від сучасного профілю в соціальних мережах. Вона також мала неправильний прикус і грудочки смоли, які, ймовірно, були вставлені під час муміфікації для поліпшення запаху. Щоб зберегти рештки, автори так і не розгорнули труп, який зараз зберігається у Філдовому музеї Чикаго, згідно з повідомленням Американського музею природної історії. Однак 2011 року вони вперше зробили комп'ютерну томографію її трупа, що дозволило їм скласти карту її тіла, на кшталт корпусної картографії. Потім команда використовувала ту ж техніку, щоб розкрити обличчя. "Спочатку ми реконструювали череп на основі комп'ютерної томографії, а пізніше скоригували положення щелепи", - поділився Мораєс. "Череп дозволяє нам проєктувати такі структури, як ніс, вуха, положення очей, межі губ та інші, використовуючи дані, отримані під час томографії живих людей". Крім того, команда використала вимірювання, які роблять за допомогою ультразвуку, зокрема і на живих людях, щоб з'ясувати товщину м'яких тканин у різних ділянках черепа. Оскільки позолочена жінка походила з Єгипту, окупованого римлянами, команда визначила її шкірне охоплення, використовуючи відповідні дані сучасних європейських жінок віком від 40 до 49 років. Потім вони скоригували обличчя та череп "віртуального донора" так, щоб вони відповідали параметрам позолоченої дами, гарантуючи їхню структурну сумісність. Вчені завершили відтворення обличчя, зіставивши всі дані та спроєктувавши їх на її віртуальне обличчя. Оскільки колір її шкіри незрозумілий, вчені розробили як кольорову версію, так і версію у відтінках сірого, щоб не робити припущень про тон шкіри. Цікаво, що їм не довелося прикладати великих зусиль, щоб відтворити інші, здавалося б, риси, що швидко псуються під час цього цифрового розтину. Кучеряве волосся жінки залишилося на диво цілим, знову ж таки завдяки методам консервації. "Вона чимось нагадує мені мою свекруху!" – пожартував Мораєс. "Під час процесу я показав це деяким членам сім'ї, і вони погодилися". Хоча вченим ще належить дати ім'я цифровому обличчю, її метод поховання передбачає, що вона була "людиною середнього класу", за словами співавтора Ціцерона Хабіхта з Університету Фліндерса в Австралії. Найголовніше, цей випадок показує, як вчені можуть використовувати комп'ютерну томографію, щоб отримати уявлення про зовнішність, вік та іншу важливу інформацію мумії, не оскверняючи при цьому померлого. "Подібні сканування неінвазивні, їх можна повторювати, і їх можна проводити, не завдаючи шкоди історії, яку ми намагаємося зрозуміти", - сказав Девід Томас, куратор відділу антропології Американського музею природної історії, який не брав участі в дослідженні.  Нагадаємо, вчені вперше реконструювали обличчя Данте Аліг'єрі. Італійський поет, якого зображають із довгим носом і гострим підборіддям, насправді мав інший вигляд. Вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 1500 років тому / Фото: worldsfairchicago1893.com via Pen News
16.07.2024 — 4 — 2421

15 липня в Україні святкують  День хрещення Київської Русі-України

15 липня в Україні святкують День хрещення Київської Русі-України

15 липня в Україні вшановують пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Це свято, яке відзначає одну з найважливіших подій в історії України, що стала поворотним моментом у формуванні національної ідентичності та культурного розвитку. Це день, коли князь Володимир Великий прийняв християнство і охрестив свій народ, відкривши нову еру в історії країни. Пише ГЛАВКОМ. Про це повідомляють Контракти.UA. Історія свята У 988 році князь Володимир Святославич, прагнучи зміцнити свою владу та об'єднати розрізнені племена, вирішив прийняти християнство як державну релігію Київської Русі. Цей вибір був зумовлений не лише релігійними, а й політичними та культурними мотивами. Християнство на той час було панівною релігією у Візантійській імперії, з якою Київська Русь підтримувала тісні зв'язки. Прийняття християнства сприяло зміцненню міжнародного авторитету Русі та відкривало нові можливості для культурного обміну. Хрещення Київської Русі відбувалося поступово, починаючи з самого князя та його дружини, а потім поширюючись на бояр та простий люд. За легендою, масове хрещення киян відбулося у річці Дніпро. Ця подія мала величезний вплив на подальший розвиток країни. Християнство принесло нові моральні цінності, правові норми та культурні традиції, які сформували основу української ідентичності. Традиції та звичаї У 2024 році Православна церква України  та Українська греко-католицька церква  перейшли на новоюліанський календар, що призвело до зміни дати святкування. Тепер День хрещення Київської Русі-України відзначається 15 липня. У цей день у храмах ПЦУ та УГКЦ проводяться урочисті богослужіння, присвячені святому рівноапостольному князю Володимиру. Віряни моляться до нього, просячи про захист, зцілення та духовне благословення. У мирний час святкування супроводжується хресною ходою та молебнем біля пам'ятника Володимиру Великому на Володимирській гірці у Києві. Окрім релігійних обрядів, День хрещення Київської Русі-України відзначається різноманітними культурно-просвітницькими заходами. Проводяться лекції, виставки, концерти та фестивалі, присвячені історії та значенню хрещення для українського народу. Заборони та прикмети У День хрещення Київської Русі-України церква закликає вірян утримуватися від нецензурної лайки, сварок, образ та злих побажань. Рекомендується присвятити цей день молитві, добрим справам та роздумам про духовні цінності. У народі існує низка прикмет, пов'язаних з цим святом. Наприклад, гучний скрекіт коників ввечері віщує спеку, а густий туман – літній дощ. Грім у цей день обіцяє дощ, а ранковий дощ – сонячний обід. Також вважається, що якщо липа пожовтіє раніше за інші дерева, то осінь буде ранньою. День Української Державності 2022 року Верховна Рада України встановила 15 липня Днем Української Державності. Це свято покликане підкреслити зв'язок між хрещенням Русі–України та становленням української державності. Князь Володимир Великий, прийнявши християнство, не лише зміцнив міжнародний авторитет Русі, а й заклав основи правової системи та державного устрою, які стали основою для розвитку української державності. Значення свята у 2024 році У 2024 році День хрещення Київської Русі-України набуває особливого значення, оскільки відзначається 1036-річчя цієї історичної події. У контексті повномасштабної війни з Росією, це свято є символом незламності українського духу, національної єдності та прагнення до свободи. День хрещення Київської Русі–України нагадує про багату історію та культурну спадщину України, яка є невід'ємною частиною європейської цивілізації. Це свято єднає українців у спільній молитві за мир, процвітання та щасливе майбутнє країни. Нагадаємо, що 11 липня православні християни України відзначали День святої рівноапостольної княгині Ольги.
15.07.2024 — 6 — 2454