20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA.
"20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні.
До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина.
"Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС.
Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 286
В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA.
Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада.
"58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці.
"Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві.
Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди.
Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 214
Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA.
Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах.
Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі.
"Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц.
Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю.
"У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц.
Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 557
Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA.
За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні.
Імітація "Шахеда"
Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР.
З чого складаються ці БПЛА
Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів.
"Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР.
Крім того:
Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди).
В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР).
Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.
Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії.
Використання дронів Росією у війні в Україні
Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників.
При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди".
Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.
18.11.2024 — 3 — 698
Партизани провели розвідку Виборзького суднобудівного заводу (Росія). Там виробляють обладнання для систем управління запуском ракет.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал партизанського руху "АТЕШ". Про це повідомляють Контракти.UA.
"Агенти виявили діяльність ключового підприємства у Виборзі, яке виконує замовлення для ФСБ та Чорноморського флоту РФ", - йдеться у повідомленні.
За даними партизанів, зафіксовано виробництво та постачання блоків управління для систем управління запуском крилатих ракет для бойових кораблів Чорноморського флоту.
"Без таких систем кораблі позбавляються здатності завдавати далекобійних ударів, що суттєво знижує їхню боєздатність", - додали в "АТЕШ".
Розвідка партизанів у Росії
Партизани не вперше проводять розвідку Росії на об'єктах, пов'язаних із забезпеченням військового комплексу окупантів.
Наприклад, у вересні партизани провели розвідку одного із російських заводів у Нижегородській області. Він стратегічно важливий для ППО окупантів. А в липні - "АТЕШ" розвідав Іркутський завод полімерів (Росія). На ньому виготовляються деталі для військової техніки.
Зазначимо, що часто для розвідки таких об'єктів партизани залучають агентів із числа російських солдатів чи російського цивільного населення.
16.11.2024 — 9 — 1161
Морок, смерть та біль — єдині асоціації, які виникають під час перегляду цих світлин.
Бахмут, Вовчанськ, Лисичанськ. Колись тут було життя, але Росія перетворила його на руїни. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Кадри оприлюднила ініціатива UNITED24.
Нагадаємо, ситуація навколо міста Курахове в Донецькій області продовжує погіршуватися. Росіяни активно намагаються вийти на логістичні шляхи Сил оборони України.
11.11.2024 — 10 — 2423
Українські виробники розробили кілька аналогів китайських безпілотників Mavic. Безпілотники вже представили військовим.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Германа Сметаніна в Telegram та Defence Express. Про це повідомляють Контракти.UA.
Сметанін розповів, що в Україні розробили безпілотники, тактико-технічні характеристики яких відповідають характеристикам Mavic.
За його словами, у вихідні вісім виробників зібралися, щоб представити свої безпілотники. Два з них уже пройшли кодифікацію. Шість команд виконали льотні місії: політ на 10 км на висоті понад 250 метрів та пошук мішені.
Таким чином роботу безпілотників продемонстрували Генштабу, командуванню Сил безпілотних систем, командуванню Сил логістики, державним закупівельникам та військовим підрозділам.
"Військові оцінили якість виробів, а також поспілкувалися з виробниками щодо характеристик, особливостей та спроможностей виробництва", - зазначив міністр.
Характеристики дронів
У свою чергу Defence Express стверджує, що хоч нові українські безпілотники і позиціонують як аналоги Mavic, але "вони такими не є", оскільки це дрони для поля бою.
Видання пише, що всі представлені безпілотники мають такі характеристики:
час у повітрі - 40-60 хвилин;
корисне навантаження - 1-3 кг.
При цьому дрони можна використовувати як для ведення спостереження, так і для скидання боєприпасів. Також всі зразки мають рішення для забезпечення роботи в умовах дії засобів радіоелектронної боротьби.
Виробництво дронів в Україні.
Нагадаємо, Україна значно нарощує виробництво дронів за умов війни з російськими окупантами.
Зокрема, як повідомляло у жовтні Міністерство цифрової трансформації України, у 2024 році виробництво дронів збільшили у 10 разів порівняно з 2023 роком.
11.11.2024 — 4 — 1837
Апарат "Юнона" вперше в історії підлетів до полюсів газового гіганта.
Космічний апарат NASA "Юнона" завершив свій 66-й близький проліт повз Юпітер, вперше підлетівши до полюсів газового гіганта. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомило видання IFLScience.
Це історичне зближення дозволило зондові здійснити детальні знімки атмосфери планети, зокрема величезні атмосферні шторми та складні завихрення, які демонструють турбулентність юпітеріанської атмосфери. Знімки, зроблені за допомогою камери JunoCam, допомагають вченим досліджувати атмосферні процеси, магнітне поле та гравітаційний вплив Юпітера.
Під час прольоту "Юнона" також пройшла поблизу супутника Амальтея, відкриваючи нові подробиці про його орбіту. Оскільки NASA не має спеціалізованої команди для оброблення зображень, це завдання виконують цивільні вчені, які використовують різні кольори для підкреслення особливостей атмосфери.
Зонд перебуває на орбіті Юпітера понад 3000 днів, і тепер може здійснювати близькі прольоти раз на місяць. Місія "Юнони" триватиме до 2025 року, коли під час 76-го прольоту апарат увійде в атмосферу Юпітера і згорить.
До Юпітера вже прямують два нові апарати: JUICE від Європейського космічного агентства, який від 2031 року досліджуватиме супутники планети, і Europa Clipper від NASA, який вивчатиме супутник Європа від 2030 року.
09.11.2024 — 3 — 2159
Вночі та під ранок РФ масовано атакувала Київ ударними безпілотниками. Уламки впали в шести районах, що призвело до пожеж в житлових будинках, складах, медцентрі та бізнес-центрі, є постраждалі.
РБК-Україна в матеріалі нижче публікує репортаж з місця подій та розповідає про наслідки ворожого удару по столиці.Про це повідомляють Контракти.UA.
Що відомо про атаку на Київ
Цього разу атака була масованою. Ворожі дрони заходили в місто як поодинці, так і групами. Атака йшла хвилями, з різних напрямків, дрони летіли на різних висотах - як на дуже низьких, так і на значних.
Всього повітряна тривога від ночі у столиці тривала вісім годин. Зокрема, небезпеку оголосили о 00:13. Як зазначили в КМВА, в повітряному просторі над Києвом та на підступах до міста було знешкоджено понад 30 російських безпілотників.
Внаслідок атаки в шести районах міста впали уламки. Пошкоджено житлові та нежитлові будівлі. Виникли пожежі, які були оперативно ліквідовані. Станом на зараз відомо про двох постраждалих.
Печерський район
У Печерському районі внаслідок ворожої атаки сталася пожежа на 33-му поверсі житлового будинку. Там частково зруйновані будівельні конструкції 34 (технічного) поверху.
Екстрені служби евакуювали мешканців висотки. Для цього було залучено два автобуси. Пожежу в багатоповерхівці локалізували.
Солом'янський район
Через падіння уламків пожежа спалахнула і в Соломʼянському районі на території складу. Туди прибули рятувальники та ліквідовують вогонь.
Кореспондент РБК-Україна побував на місці подій та показує масштаб пожежі в цьому районі.
Також в цьому районі зафіксували займання приватного будинку, приміщення магазину та кафе й приватного медичного центру, де постраждав 57-річний охоронець.
Крім того, в Солом'янському районі уламки БПЛА впали на подвірʼя приватного будинку. Сталось загоряння на відкритій території.
Голосіївський район
Вибуховою хвилею в Голосіївському районі пошкоджено багатоквартирний будинок. Поранена 34-річна мешканка будинку.
Крім того, уламки впали на території одного з гаражних кооперативів та розташованого поруч СТО, де виникло загоряння. Пошкоджені чотири автівки.
Оболонський та Подільський райони
В Оболонському районі сталось загоряння на верхніх поверхах бізнес-центру. Вогонь охопив площу в 10 м. кв.
У Подільському районі внаслідок падіння уламків сталось загоряння у житловому будинку. Попередньо, йдеться про пожежу у двоповерховому приватному будинку.
Наразі та рятувальники та поліцейські продовжують працювати на місцях. Останні опублікували кадри наслідків ворожої атаки з різних районів Києва.
Нічна атака РФ по Україні
Нагадаємо, що з вечора середи і протягом ночі російські війська вчергове вдалися до терору українського населення, застосувавши дрони-камікадзе. Про пуск перших груп "Шахедів" на Сумщину, а згодом і на Чернігівщину стало відомо близько 21:30. Згодом ворожі дрони рухалися на Київщину й сам Київ, а також Полтавщину, атакували й Дніпропетровщину.
Також під ударом опинилася й Одеса. Там внаслідок дронової атаки травмувався 30-річний чоловік. Також пошкоджено фасад і вікна 11-поверхового житлового будинку, 14 автівок та газопровід.
07.11.2024 — 12 — 2645
Там зберігалися запаси радянських артилерійських снарядів.
Супутникові знімки свідчать, що запаси радянських артилерійських снарядів у Росії близькі до вичерпання. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомили OSINT-аналітики.
На знімках, зроблених у вересні, видно, що колись переповнені сховища тепер практично порожні.
Згідно з дослідженням, навесні 2024 року російські війська щоденно витрачали до 50 тисяч снарядів.
Нагадаємо, втрати Росії у війні проти України на 6 листопада становлять 702 900 бійців. Так, за попередню добу на фронті було ліквідовано або поранено 1250 окупантів.
07.11.2024 — 5 — 2310