Контракти.ua

1229  —  02.12.16
Не лізь, бо вб'є, або Хто кому антикорупціонер
Не лізь, бо вб'є, або Хто кому антикорупціонер

Створюється стійке враження: як тільки ти починаєш викривати зловживання - до тебе дуже скоро прийдуть з обшуками чи отримаєш кримінальне провадження.

Спочатку була справа проти Віталія Каська щодо нібито незаконного отримання нерухомості. Чому проти Каська? Тому що він був одним із тих, хто займався справою проти "бриліантових прокурорів" Корнійця та Шапакіна.

Потім був дозвіл на обшуки у Центрі Протидії Корупції через нібито "розкрадені мільйони" на реформу прокуратури. Чому хотіли проводити обшуки в ЦПК? Тому, що ця команда послідовно критикує бездіяльність правоохоронців, зупиняє розпили коштів на мільйони гривень і успішно створює нові антикорупційні інституції.

Зараз Генпрокуратура абсолютно неправомірно вирішила порушити кримінальну справу проти Сергія Лещенка. В статті 216 Кримінального процесуального кодексу чітко визначено підслідність досудового розслідування. Зрозуміло, що генPRокурор Луценко без профільної освіти не дуже сильний у юридичних питаннях, однак йому мали б пояснити, що розслідування проваджень по ст. 368-2, що могли бути скоєні народними депутатами, - це ВИКЛЮЧНО повноваження НАБУ, яке провело перевірку і ознак злочину не знайшло. Чому проти Лещенка? Думаю, навіть не варто перераховувати усі викриття Сергія про зловживання посадовців.

Нещодавно проводили обшуки в активіста АвтоМайдана Миколи Сідоркіна. Чому в нього? Тому, що він намагався перевірити, чи дійсно суддя їздить на незадекларованому автомобілі.

Сьогодні зранку поліція прийшла з обшуками до активіста Харківського антикорупційного центру та члена Ради громадського контролю НАБУ Володимира Рысенка. Чому в нього? Мабуть, через дуже успішну діяльність Харківського антикорупційного центру по розслідуванням махінацій та корупційних схем у Харкові. Місцеві активісти навіть домагаються повернення у власність міста незаконно виділених земельних ділянок завдяки "кооперативній схемі Добкіна-Кернеса".

Усі ці новини не свідчать про бажання влади дійсно протидіяти корупції, бо чомусь силовиків кидають на антикорупціонерів замість корупціонерів. Створюється стійке враження: як тільки ти починаєш викривати зловживання - до тебе дуже скоро прийдуть з обшуками чи отримаєш кримінальне провадження.

Замість того, щоб працювати над новими розслідуваннями чи робити нові викриття зловживань, активісти мають витрачати свої енергію і час на відбивання від таких атак правоохоронців. Від цього не виграє ніхто.

 

                                                                                                                                                                         Автор: Антон Марчук, Антикорупційний штаб

 

Статьи по теме
Новогодний подарок американцев президенту Зеленскому: «черный список» под ёлочку
Новогодний подарок американцев президенту Зеленскому: «черный список» под ёлочку

Виктор Небоженко: Перед нами сочный пример американского политического юмора. Так, вместо столь ожидаемого телефонного звонка президента США Байдена президенту Украины Зеленскому о результатах переговоров Байдена и Путина, американцы неожиданно сделали Зеленскому неприятный подарок. Они анонсировали список крутых коррупционеров Украины, который надежно облепили нашего президента.
10.12.21 — 1256

100 шекелів та
100 шекелів та "шухер на хатє": чому всі мовчать?

Михайло Жернаков: Третій день іде з моменту затримання брата Павла Вовка Юрія Зонтова при отриманні неправомірної вигоди розміром $100 000, другий – як викрили їхню схованку з грошима сумою в ~$5 млн. Третій день мовчать ВРП, Верховний Суд, Рада суддів. Ніхто нічого не засуджує. Не висловлює занепокоєння чи навіть здивування. Бо ж серед суддів центнер готівки на хаті в центрі Києва – це норм, а шо тут такого.
08.04.21 — 772

Опасные иллюзии: конституционный кризис как старт самоочищения украинского государства
Опасные иллюзии: конституционный кризис как старт самоочищения украинского государства

Виктор Небоженко: Самая большая политическая опасность – это растущая уверенность президента Украины Зеленского, что потрясения и смены в Конституционном суде, в Высшем квалификационной комиссии суда и Окружном суде Киева приведут к масштабной борьбе с коррупцией. Для того, чтобы это произошло, нужно несколько условий.
03.11.20 — 1129