Деякі поради про те, як знайти роботу керівнику у час кризи.
1. Визначте мінімальні і бажані параметри нової посади.
До таких параметрів можуть відноситися: річна компенсація, об'єм відповідальності, галузь, розмір компанії тощо. Важливо зафіксувати ці параметри і діяти строго в їх рамках. Так ви забезпечите послідовний і ефективний процес пошуку роботи.
2. Оновіть своє резюме.
Наскільки привабливо виглядає ваш бізнес досвід? Проведіть інвентаризацію своїх успіхів в поточній компанії, а також необхідних знань і навичок. Ви б самі себе узяли на роботу з такими досягненнями? Щоб виглядати найбільш відповідним кандидатом, продивіться свіжі бізнес видання, пройдіть професійну сертифікацію. Для того, щоб отримати більше при спілкуванні з представниками потенційних працедавців відвідайте тренінги з переговорів.
3. Розсилайте резюме негайно.
Не чекайте відповідних вакансій. Відправте своє резюме до усіх рекрутингових агенцій. Вам передзвонять тільки у разі, якщо у рекрутера є відкрита вакансія, і ви на неї підходите. На конфіденційність не розраховуйте. Будьте готові, що про те, що ви шукаєте роботу, стане скоро відомо усім.
4. Скористайтеся своїм колом спілкування.
Повідомте усіх ваших знайомих, що ви знаходитеся в пошуку роботи. Вірогідність знайти роботу через знайомих досить висока.
5. Ходіть на кожну співбесіду з метою отримати саме цю роботу.
Дивіться тільки на вакансії, параметри яких не менше мінімальних і не більше бажаних. Викладайтеся на кожній співбесіді. Ваша мета - отримати пропозицію про роботу. Вже потім ви вирішуватимете, яку з пропозицій вам варто прийняти.
6. За скільки часу я знайду роботу?
Від 3 до 6 місяців, якщо ваші запити відповідають середній пропозиції по ринку. Від 6 місяців до одного року, якщо ви пред'являєте вимоги вище за середній. Якщо пошук роботи затягується на термін більше одного року, доцільно розглянути можливості роботи в інших галузях або пов'язані з переїздом.
7. Знання закону звільняє від відповідальності.
Щоб уникнути можливості вашого звільнення за ініціативою органу, що управляє, або власників компанії, перечитайте ваш трудовий контракт разом з вашим довіреним юристом. Часто складно юридично обґрунтувати відповідальність керівника за невиконання бізнес-цілей, тому зверніть особливу увагу на дрібні процедурні питання, по яких вас можуть звільнити : вихід у відпустку без попередження, невиконання маловідомих корпоративних політик тощо.
8. Я ось не зрозумів, що тут у нас: злиття або поглинання?
Якщо у вас на носі злиття і якщо ви не знайшли у вашому трудовому контракті розділ про "золотий парашут", то саме сьогодні самий час підписати зміни до контракту. Про яку суму може йтися? Від 6 до 12 окладів отримати цілком реально. Чим більше ви потрібні власнику зараз, тим більшим може бути розмір компенсації. Пам'ятайте, що час грає проти вас, тому форсуйте переговорний процес.
9. Хочу бути дауншифтером.
Звільнитися, здати квартиру в оренду, поїхати на Гоа, дивитися на океан, забути про все, роздумувати про життя... Правда в тому, що велика частина тих менеджерів, які поїхали туди на початку кризи, давно вже повернулися на батьківщину і знову влаштувалися на роботу. Чому? Нудно.
10. . робити багатих людей ще багатіше.
Розгляньте можливості відкриття свого бізнесу. "Золотий парашут" допоможе профінансувати ваші почини. Окрім засобів на розвиток бізнесу бажано також мати повністю погашену іпотеку і запас готівки на 12 місяців, якщо раптом щось піде не так.
Бізнес-тренер Олександр Карпов