Контракти.ua

984  —  13.08.14
Про гуманітарну місію Путіна
Про гуманітарну місію Путіна

Уповноважений Президента з мирного урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко закликала інтелектуальну частину українського суспільства і журналістську аудиторію не вестись на російську пропаганду, не поширювати маячню, а довіряти украінським офіційним джерелам.

Перше (в сто перший раз). Ніякий російський конвой і колону в Украіну не пустять. Якщо вони самі таки надумають вдертися - це буде пряме військове вторгнення. Двічі цей сценарій ми зупинили. Надзвичайно важкими дипломатичними зусиллями.

Друге (теж в сто перший раз). Ми не зверталися до РФ ні за якою допомогою і вона нам не потрібна. Україна сама в стані забезпечити харчами жителів Донбасу. Проблема лише в тому, що територія окупована і наш груз терористи туди не пускають. Як і не дають вивезти дітей чи звільнити заручників. Сили АТО звужують кільце навколо бандитів і при цьому намагаються уникнути жертв серед цивільного населення, яке потерпає від складної гуманітарної ситуації, що склалася в Луганську і Донецьку.

Третє. Тому Президент звернувся до Міжнародноі організаціі Червоного Хреста з проханням організувати міжнародну гуманітарну місію на територіях, що знаходяться під терористами. Там наші громадяни - діти, старі люди. Ми не можемо безпечно завезти їм продукти, нас не пускають, місію Червоного Хреста пообіцяли впустити. Якщо для того, щоб громадяни України отримали продукти першої необхідності, необхідно, щоб в гуманітарному грузі був російський елемент (бо ж терористи залежні від Кремля, а Кремль тут перед всім світом розігрує спектакль про доброго гуманітарного царя), якщо це квиток, щоб діставити груз - ок. Але - ніяких російських машин, водіїв, конвоїрів і миротворців тут не буде.

Четверте. Після того, як з Червоним Хрестом українська сторона узгодила маршрут, логістику і інші технічні питання, ми почали формувати нашу гуманітарну колону, яка вже завтра відправиться в рамках міжнародної гуманітарної місії Червоного Хреста в постраждалі від покидьків регіони.

П'яте. Що буде з 280-ма камазами? Якщо там гуманітарка - її перевантажать на українському кордоні для потреб Червоного Хреста і під юрисдикцією Червоного хреста і тільки в такому вигляді вона може їхати в постраждалі райони. Ніяк інакше. Що в тих машинах - невідомо. Може, вони пусті, а їх водії - спецназівці. Може, там заборонені до ввозу предмети. Тому ця колона в Україну легально і офіційно не війде. Ніяких російських машин, георгіївських стрічок, зірок, водіїв і конвоїрів тут не буде. Це є офіційна позиція влади.

Шосте. Всі, хто істерять, як Україна взагалі може погоджуватися на російський елемент в грузі, чомусь не чують ключового: ми не просили і не просимо, ми зупинили двічі вторгнення, ми не приймаємо колону і конвой на територію, контрольовану українською владою нічого ніхто не везе. На територію, де орудують контрольовані Кремлем бойовики, потрібно завезти харчі - для невільних заручників, громадян України, і якщо для найманців присутність російського елементу в міжнародному гуманітарному грузі є квитком для того, щоб цивільне населення це отримало - ок. Це все одно, як хтось засуджує, що в роки війни на окупованій німцями території хтось з місцевого населення з'їв німецьку галету.

Перестаньте думати категоріями диванної сотні: все пропало, все здали. Україна не йде ні на які московські сценарії, ми тримаємося, як би важко це не було. Ну, і як ми не погоджуємося з присутністю російських продуктів і товарів в гуманітарці,то давайте почнемо з себе. Не варто розмірковувати про гуманітарні конвої на диванах, попиваючи пиво "Балтика", заїдаючи цукерками "Червоної Москви" і бутербродом з сахалінською ікрою. Почнемо з себе, друзі.

Статьи по теме
Том Купер. Війна в Україні, 12 грудня. Погляньмо, що відбувається на фронті і в тилу
Том Купер. Війна в Україні, 12 грудня. Погляньмо, що відбувається на фронті і в тилу

Том Купер про російські атаки на енергетичну систему України, вдалі диверсії українців на російській території та на окупованих територіях, важку ситуацію у Бахмуті та необхідність звернути увагу на ситуацію у Торецьку.
13.12.22 — 2356

Том Купер. Війна в Україні, 26.11. Помилки НАТО і успіх ЗСУ
Том Купер. Війна в Україні, 26.11. Помилки НАТО і успіх ЗСУ

Сьогоднішній звіт Тома Купера спершу доволі невтішний, бо він сумує через ракетні обстріл, традиційно нарікає, що Україні дають замало зброї… Утім, коли в другій частині переходить до конкретики – голос стає бадьорішим: тут і успішні дії наших ССО, і дезертирство російських мобілізованих, і фіаско їхніх спроб штурмувати Бахмут. Плюс постійні уколи куперівського сарказму…
27.11.22 — 1081

Том Купер. Війна в Україні, 17 листопада 2022. Мільярд доларів на повітряні атаки
Том Купер. Війна в Україні, 17 листопада 2022. Мільярд доларів на повітряні атаки

Якщо схематизувати цей допис Тома Купера, то вийде приблизно таке: росія витрачає купу грошей на ракетні удари, не вражає жодних військових цілей – лише об’єкти енергетичної інфраструктури, проте упродовж дня чи двох українці все відновлюють. А також українська ППО збиває все більше ворожих ракет. Що тут скажеш? Слава ППО! Слава ЗСУ! Слава Україні!
19.11.22 — 1072