Контракти.ua

5258  —  09.07.14
Порошенко, Олланд і Меркель не бачать мирних кроків Росії
Порошенко, Олланд і Меркель не бачать мирних кроків Росії

Президент України Петро Порошенко, президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель не бачать бажання з боку Росії виконувати досягнуті домовленості щодо деескалації ситуації на сході України.

«Співрозмовники констатували відсутність прогресу з боку Росії у виконанні раніше досягнутих домовленостей», - повідомляє в середу прес-служба глави української держави про підсумки тристоронньої телефонної розмови між Порошенком, Олландом і Меркель.

Український президент також наголосив, що члени тристоронньої контактної групи відкриті для обговорення різних варіантів щодо місця і часу наступного засідання, але інша сторона не демонструє такої готовності.

Порошенко поінформував співрозмовників про ситуацію на сході України, зокрема, про звільнення від бойовиків п'яти міст в Донецькій області. «Однак ситуація залишається напруженою через концентрацію терористів в Донецьку і надходження озброєння через російсько-український кордон», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Глава української держави висловив вдячність Німеччині та Меркель за рішення виділити 2,5 млн євро для жителів Слов'янська та Краматорська, постраждалих від дій бойовиків, що зруйнували інфраструктуру цих міст. «Ми сприймаємо це рішення не лише як фінансову, але й дуже важливу моральну підтримку з боку країни ЄС», - наголосив Порошенко.

Він також згадав у розмові історію з української льотчицею Надією Савченко, звернувши увагу на те, що її захопили бойовики на території Луганської області, а нещодавно стало відомо, що вона у в'язниці російського міста Воронеж. «Президент назвав неприпустимими випадки вивезення захоплених терористами заручників на територію Росії», - наголошується в повідомленні.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 553

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 712

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 791