Про це йдеться у прес-релізі Європейської комісії, щодо необхідності створення прокуратури Євросоюзу.
Комісар ЄС з питань юстиції, віце-президент Європейської комісії Вів'єн Редінг вважає, що необхідно посилити захист бюджету ЄС. Кошти ЄС повинні витрачатися за цільовим призначенням. Нажаль, як наголосив комісар, наразі має місце занадто багато незаконної діяльності, що призводить до завдання збитків бюджету ЄС.
Прикладами таких махінацій є навмисне надання неправдивої інформації, щоб отримати фінансування з ЄС для сільськогосподарського або регіонального розвитку. Крім того, як йдеться у прес-релізі, посадові особи у державах приймають гроші в обмін на договір на виконання державного замовлення у порушення правил закупівлі.
Як зазначив Єврокомісар, у більшості випадків ці злочини не розслідуються правоохоронцями держав-учасниць в повному обсязі.
Для того щоб посилити захист бюджету ЄС від шахрайських дій і було вирішено створити прокуратуру Євросоюзу.
На чолі Європейської прокуратури стоятиме незалежний Європейський прокурор з чотирма заступниками, який координуватиме роботу прокуратури.
Безпосередня робота на місцях (збір доказів, кримінальне переслідування, притягнення до відповідальності у суді та ін.) здійснюватиметься так званими «Європейськими делегованими прокурорами», які повністю інтегровані у національних системах правосуддя. Вони суміщатимуть дві посади: вони будуть державними прокурорами та входитимуть до складу Європейської прокуратури. Вони використовуватимуть національний персонал, застосовуватимуть національні правила та звертатимуться до національних судів.
Однак до складу цієї прокуратури ймовірно не увійдуть представники Данії та Великобританії, а також Ірландії.
У Єврокомісії сподіваються, що прокуратура ЄС зможе запрацювати вже у 2015 році.
За повідомленням УНН.