Контракти.ua

1444  —  07.02.13
Відвідувачів Луценка у лікарні не було кому охороняти
Відвідувачів Луценка у лікарні не було кому охороняти

У Пенітенціарній службі пояснили, чому екс-міністр Юрій Луценко не мав права приймати відвідувачів у лікарні, на відміну від екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Після того, як засудженого Юрія Луценка виписали з лікарні і відправили назад до колонії, у пенітенціарній службі пояснили, чому до нього не пускали відвідувачів. Нагадаємо, коли Луценко потрапив із Менської колонії до клініки «Оберіг», де йому зробили операцію, Контракти.UA надіслали запит до Голови Державної пенітенціарної служби та до Уповноваженого з прав людини, у якому цікавилися, чому, перебуваючи у лікарні, Юрій Луценко не мав змоги бачитися з відвідувачами, тоді як Юлію Тимошенко у лікарні гості навідували регулярно.

«При направленні засудженого на лікування за межі виправної колонії (наприклад, направлення Луценка до клініки «Оберіг»), особовий склад варти у клініці виконує завдання лише з охорони об’єкта та самого засудженого. Тобто, організація проведення побачень, а також нагляд за засудженими, їх близькими родичами та іншими особами під час проведення таких побачень до функцій варти з охорони не входить», - пояснив Контракти.UA перший заступник голови Державної пенітенціарної служби України С.Сидоренко.

У відповіді, наданій пенітенціаріями, також зазначено, що на відміну від засудженого Луценка, на Тимошенко, як на особу щодо якої відкрита кримінальна справа, поширюються інші законодавчі норми.

«Щодо питання про особливості надання в ЦКЛ «Укрзалізниці» побачення із засудженою Тимошенко інформуємо, що право на зустріч і спілкування засудженої зі своїми захисниками (крім Кримінально-виконавчого кодексу та Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань) передбачено законодавство про попереднє ув’язнення, оскільки відносно Тимошенко порушено кримінальну справу, яка наразі розглядається Київським районним судом м.Харкова. Тому, забезпечуючи право засудженої на захист в суді, а також враховуючи безпрецедентний випадок щодо лікування засудженої у стаціонарних умовах за межами виправної колонії протягом тривалого періоду (майже 9 місяців), ДПтС надає можливість зустрічі засудженої зі своїми захисниками у визначений розпорядком мед закладу час), - зазначено у відповіді на запит.

Відповідь від Уповноваженого з прав людини на те ж саме запитання Контракти.UA не отримали.

Статьи по теме
Кількість скарг на Україну зменшилась, половина з них стосується війни, - суддя ЄСПЛ
Кількість скарг на Україну зменшилась, половина з них стосується війни, - суддя ЄСПЛ

У Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) зменшилась кількість скарг, які знаходяться на розгляді проти України. Більш ніж половина з них пов'язані з війною.
23.09 — 276

Рада хоче заборонити публікувати в Реєстрі судові рішення про мобілізацію і ухилянтів
Рада хоче заборонити публікувати в Реєстрі судові рішення про мобілізацію і ухилянтів

Нардепи пояснюють рішення "чутливістю цієї інформації в умовах війни".
03.05 — 333

Міноборони виграло арбітражі на понад 108 мільйонів гривень
Міноборони виграло арбітражі на понад 108 мільйонів гривень

Міжнародний арбітраж ухвалив два рішення, якими присудив стягнути на користь Міністерства оборони України кошти на загальну суму 2,7 мільйона доларів США (приблизно 108 мільйонів гривень).
11.04 — 329