Контракти.ua

389  —  20.11
Донбас під "орендою" для Росії: США пропонують Києву шокувальний план миру
Донбас під

Секретний план США передбачає, що Україна може здати Донбас в оренду Росії, зберігши юридичне право власності.

Україна нібито може бути примушена передати Росії частину території Донбасу за формулою оренди, залишаючи за собою юридичне право власності. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на джерела, ознайомлені з умовами секретних переговорів.

За даними видання, план адміністрації Трампа передбачає, що Київ поступиться фактичним контролем над регіоном, а Росія виплачуватиме орендну плату за його використання. Крім того, угода могла б включати скорочення українських збройних сил, заборону на ракети великої дальності, припинення військової допомоги США та обмеження на перебування іноземних військ і дипломатичних літаків на території України.

Офіційні представники Києва відкинули інформацію про можливе передавання територій. У США та Росії деталі плану обговорювались на недавніх секретних переговорах, що викликало занепокоєння через відсутність залучення української сторони до обговорення її майбутнього. Дональд Трамп не коментував угоду, однак наголосив, що прагне “залагодити війну” в Україні.

За даними джерел, документ містить 28 пунктів і передбачає, що українська влада зможе вести переговори про гарантії безпеки з урядами США та Європи, щоб підтримати режим припинення вогню. План передбачає також, що Росія має компенсувати втрати України через відсутність контролю над ресурсами Донбасу, зокрема шляхом сплати земельного податку.

Учасники переговорів зазначають, що США намагаються пояснити Україні та європейським партнерам “переваги” мирної угоди. Паралельно в Києві відбулися консультації з представниками Пентагону щодо обміну технологіями безпілотників та посилення протиповітряної оборони.

На тлі цих дипломатичних процесів російські атаки по території України тривають: за ніч по країні завдано близько 48 ракетних та 470 безпілотних ударів, загинуло щонайменше дев’ятеро цивільних. Польща та Румунія підняли винищувачі у відповідь на дії РФ поблизу своїх кордонів.