Українці в червні трохи збільшили купівлю доларів і євро в банках. Але попит на валюту в Україні значно нижчий, ніж на початку року.
Про це повідомляють Контракти з посиланням на дані Національного банку України(НБУ).
Населення України в червні 2025 року продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,822 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 2,104 млрд доларів. Чиста купівля валюти становила 282,2 млн доларів.
Обсяг купівлі зріс на 13,8% порівняно з травнем. Загалом з початку року українці купили в банках 3,878 млрд доларів.
Курс долара на готівковому ринку в червні коливався близько рівня 41,70-41,90 гривень, а наприкінці місяця трохи зріс. У підсумку за місяць долар зріс на 20 копійок до 41,90 гривень. Курс євро підскочив за місяць на 2 гривні до 49,35 гривень.
Готівковий курс повністю залежить від міжбанку, де домінує НБУ і визначає, яким буде курс. На міжбанку курс був вищим, ніж у травні на 10-20 копійок.
Протягом червня офіційний курс долара коливався в діапазоні 41,44 до 41,87 гривень. У підсумку за місяць курс долара зріс на 12 копійок з 41,52 гривень до 41,64 гривень. Курс нижчий, ніж наприкінці минулого року (42,03 грн/долар).