Контракти.ua

3021  —  04.05.25
Як зараз краще зберігати кошти – поради експертів
Як зараз краще зберігати кошти – поради експертів

Наразі, за оцінками НБУ, близько 70% гривневих вкладів у країні — це вклади до запитання, які приносять мінімальний відсоток. Українці обирають такий формат через те, що вважають можливими стрімкі зміни в країні, а такі вклади це своєрідний поточний рахунок або "безкоштовне сховище" для грошей.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на inkorr.com.

Співрозмовники видання вважають, що переведення гривневих депозитів у валюту суті не змінює. Більш того, вигідніше вкладатися в гривневі ОВДП — їх можна продати у будь-який момент, а збереження гарантує держава. Мінус при цьому — для інвестування в ОВДП краще оперувати значними сумами, від 1000 доларів.

"Тому для менших сум джерелом доходу можуть бути короткострокові гривневі депозити терміном 3–4 місяці. Можна з упевненістю прогнозувати, що до кінця літа все буде спокійно", - каже експерт Олег Пендзин.

У свою чергу Андрій Шевчишин припускає, що після укладення мирної угоди ситуація може різко змінитися, що призведе до значного знецінення гривні. При цьому готівкова валюта стане найвигіднішим вкладенням серед доступних інвестиційних інструментів. Експерт радить інвестувати в долари, поки їх курс відносно низький, але утриматися від купівлі євро, очікуючи на його можливе здешевлення.

Андрій Забловський пропонує більш збалансований підхід, рекомендуючи розподіляти вільні кошти по різних "кошиках". При цьому він вважає найменш ефективною стратегію різких переходів між валютами в залежності від поточних коливань курсу, зокрема продавати долари і купувати євро. Оскільки ринок циклічний, і курс євро, ймовірно, вже досяг максимуму.

Більш ефективно створювати диверсифікований інвестиційний портфель, розподіляючи кошти приблизно порівну між валютою та гривнею (наприклад, через ОВДП або депозити), і підтримувати цей баланс.

Також усі експерти одностайно не рекомендують продавати валюту без крайньої потреби.

Статьи по теме
"Мінус 100 млн доларів на день": "Мадяр" озвучив втрати нафтових доходів РФ

Удари по нафтовій інфраструктурі націлені на скорочення доходів РФ від експорту енергоресурсів.
18.04 — 389

Україна отримає сотні бронемашин і мільярди доларів від Канади
Україна отримає сотні бронемашин і мільярди доларів від Канади

У четверту річницю початку повномасштабного вторгнення Росії уряд Канади підтвердив подальшу підтримку України та оголосив про новий пакет військової, фінансової й енергетичної допомоги.
25.02 — 363

Експорт української зброї у 2026 році може сягнути кількох мільярдів доларів, - РНБО
Експорт української зброї у 2026 році може сягнути кількох мільярдів доларів, - РНБО

Україна може експортувати військові товари та послуги на кілька мільярдів доларів у 2026 році. Це стало можливим після того, як держава дозволила перші продажі оборонної продукції за кордон.
21.02 — 341