Контракти.ua

539  —  01.05
Кравченко повідомив про перевиконання ДПС плану з надходжень: 10 млрд гривень у квітні
Кравченко повідомив про перевиконання ДПС плану з надходжень: 10 млрд гривень у квітні

Державна податкова служба продемонструвала перевиконання плану надходжень. У квітні податкова перевиконала план із наповнення бюджету на понад 10 млрд грн.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар керівника ДПС Руслана Кравченка. Про це повідомляють Контракти.UA.

"У квітні, станом на 19:00 30.04.2025, ще +10,2 млрд грн. Чотири місяці завершили із солідним перевиконанням – на 46,2 млрд грн (+13,1% до плану Мінфіну). У квітні до загального фонду держбюджету по платежах, які контролює ДПС, надійшло понад 83 млрд грн (+14% до плану, +37,2% до квітня 2024 року)", - повідомив Кравченко.

Головні показники квітня:

  • ПДФО: 29,7 млрд грн (+18,6% до плану)

  • ПДВ: 27,4 млрд грн (+6%)

  • Податок на прибуток: 5,6 млрд грн (+77,5%)

  • Акциз з вироблених та ввезених товарів: 15,7 млрд (+11,4%)

Відшкодування ПДВ також четвертий місяць демонструє позитивну динаміку. Так, у квітні відшкодували 13 млрд грн. За січень-квітень сума становить понад 55 млрд грн (+24,2% до показника 2024 року). Загалом податкова перевиконує план вже чотири місяці поспіль.

Показники січень-квітень 2025 року:

  • Надходження: 398,2 млрд грн

  • Перевиконання плану: +46,2 млрд грн

  • Перевиконання показника січня-квітня 2024 року: +16,9%

"Накопичили суттєвий фінансовий резерв. Завдяки системній роботі, підвищенню добровільної сплати податків та покращенню адміністрування маємо додатковий обсяг для фінансування важливих видатків", - додав голова ДПС Кравченко.

Статьи по теме
МВФ вимагає підвищити деякі податки: рішення планують на січень
МВФ вимагає підвищити деякі податки: рішення планують на січень

Крім ухвалення держбюджету на 2026 рік, у програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ) є ще дві попередні умови (prior actions), невиконання яких гальмуватиме затвердження нової програми для України.
вчера, 10:08 — 814

МВФ переконав Україну збільшити прогноз дефіциту допомоги Заходу до 65 млрд доларів, - Bloomberg
МВФ переконав Україну збільшити прогноз дефіциту допомоги Заходу до 65 млрд доларів, - Bloomberg

Україна і МВФ погодили підвищення потреб у фінансуванні до кінця 2027 року. Більша частина коштів може бути забезпечена за рахунок заморожених російських активів.
23.09 — 295

Український бізнес назвав ключові умови розвитку – опитування
Український бізнес назвав ключові умови розвитку – опитування

89% відсотків українських підприємців назвали закінчення війни ключовою умовою розвитку бізнесу, на другому місці - зниження податків.
20.09 — 314