Контракти.ua

2677  —  14.04
Туреччину накрило найсильніше похолодання з 2014 року: зростуть ціни на продукти
Туреччину накрило найсильніше похолодання з 2014 року: зростуть ціни на продукти

У квітні Туреччина пережила одне з найсильніших похолодань у сільському господарстві за останні 10 років. Різкі перепади температур завдали шкоди посівам по всій країні.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Ми пережили одні з найсильніших заморозків із 2014 року", - написав міністр сільського господарства Туреччини Ібрагім Юмакли в соцмережі Х.

За останні три дні в деяких регіонах країни температура опустилася нижче -15 градусів. Юмакли відзначив період з 10 по 12 як найгірший.

У результаті збитки, зокрема заморозки, сніг і град, можуть порушити ланцюжки поставок продовольства, призвести до зростання цін у найближчі місяці, а також утримати інфляцію в Туреччині на високому рівні. Ціни на продукти харчування залишаються ключовим фактором загальної інфляції.

Наразі урядові групи проводять польові оцінки після похолодання. Водночас постраждалим фермерам наказано повідомляти про збитки в місцеві сільськогосподарські управління та страхові компанії.

Міністр сільського господарства додав, що Туреччина й надалі надаватиме підтримку виробникам для забезпечення безперервності виробництва та обмеження збитків, але повний масштаб збитків все ще оцінюється.

Нагадаємо, в лютому цього року снігопад накрив столицю Туреччини Стамбул. Унаслідок опадів і холодної погоди життя місцевих жителів, а також гостей однойменної провінції на північному заході країни - було буквально припинено.