Контракти.ua

236  —  01.04
Бізнес відновив позитивні оцінки своєї діяльності у березні
Бізнес відновив позитивні оцінки своєї діяльності у березні

Бізнес у березні надав позитивні оцінки власної економічної діяльності завдяки стійкому споживчому попиту, нарощенню виробництва, надходженню міжнародної фінансової допомоги, стабілізації енергозабезпечення та сезонному фактору.

Про це свідчать результати щомісячного опитування підприємств Національного банку України, повідомляють Контракти.

Зазначається, що у березні 2025 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА) вперше за 11 місяців перевищив нейтральний рівень і становив 51.8 порівняно з 46.9 у лютому 2025 року та 52.0 у березні 2024 року.

Попри гнучкість, оптимізм та адаптивність бізнесу до складних умов повномасштабної війни, стримуючими чинниками залишалися посилення обстрілів критично важливих об'єктів, курсові та інфляційні очікування, дефіцит кваліфікованих кадрів.

Підприємства торгівлі найоптимістичніше оцінили результати своєї діяльності із секторальним індексом 54.0 завдяки достатній пропозиції товарів та сталому попиту. Компанії очікують збільшення товарообороту та закупівель, хоча й прогнозують зниження маржі.

Промисловість показала зростання секторального індексу до 53.1, очікуючи збільшення обсягів виробництва, замовлень і запасів сировини, хоча й висловлює песимізм щодо залишків готової продукції.

Будівельні підприємства покращили свої оцінки до 52.9 через сезонний фактор. Вони планують збільшити закупівлі матеріалів, обсяги будівництва та замовлень, а також розширити використання послуг підрядників.

Сфера послуг продемонструвала найстриманіші оцінки з індексом 48.8 через дефіцит кадрів та зростання витрат, але вперше за тривалий час очікує збільшення обсягу послуг.

Щодо цінових очікувань, промисловість і сфера послуг прогнозують менше зростання цін, тоді як будівництво й торгівля зберігають високі інфляційні очікування.

На ринку праці спостерігається помірне покращення: будівельники планують збільшення персоналу, промисловці зменшили негативні прогнози, а торгівля та сфера послуг очікують незначного скорочення штату.

Опитування проводилося з 5 до 24 березня 2025 року. В опитуванні взяли участь 529 підприємств. Серед опитаних підприємств 43.1% – компанії промисловості, 26.5% – сфери послуг, 25.3% – торгівлі, 5.1% – будівництва, 29.7% респондентів – великі підприємства, 27.4% – середні, 42.9% – малі.

Статьи по теме
Якими будуть ціни на продукти у квітні
Якими будуть ціни на продукти у квітні

У березні в Україні спостерігалося зростання цін на деякі продукти. У квітні також очікується сезонне подорожчання овочів та м'яса.
вчера, 15:00 — 318

Тарифи Трампа несуть ризики глобального масштабу – МВФ
Тарифи Трампа несуть ризики глобального масштабу – МВФ

Міжнародний валютний фонд вважає, що нові тарифи, оголошені Дональдом Трампом щодо торгових партнерів США, являють собою значний ризик для глобальних економічних перспектив.
вчера, 14:01 — 477

Цього року можуть зрости в ціні електроенергія та газ – експерт
Цього року можуть зрости в ціні електроенергія та газ – експерт

Впродовж поточного року вірогідно збільшення цін на електроенергію і газ.
02.04 — 839