Контракти.ua

381  —  04.04
Якими будуть ціни на продукти у квітні
Якими будуть ціни на продукти у квітні

У березні в Україні спостерігалося зростання цін на деякі продукти. У квітні також очікується сезонне подорожчання овочів та м'яса.

Експерти Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» розповіли виданню «Главред», повідомляють Контракти.

Подорожчання овочів. Головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Інна Сало пояснила, що у квітні очікується незначне сезонне подорожчання овочів. Так, у порівнянні з цінами в березні, вартість деяких овочів може зрости до 5%.

«Перш за все, через втрату якісних показників, що пов’язані переважно зі складнощами зберігання найбільш помітно можуть зрости ціни на капусту білокачанну – до 52,0 грн/кг (+3 %), а також на моркву – до 42,5 грн/кг (+1,6 %). Ціна на картоплю може зрости до 33 грн/кг (+2 %), що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. Ціна на цибулю ріпчасту, за достатнього рівня пропозиції, залишатиметься практично сталою – до 16 грн/кг», – сказала вона.

Зростання цін на м'ясо. Експерти очікують подорожчання м'яса у квітні. Так, за їх прогнозом, підвищення роздрібних цін на основні види м’яса (яловичина, свинина та курятина) може сягнути до 9%.

Науковиця з «Інституту аграрної економіки» Наталія Копитець пояснила, що на подорожчання м'яса впливають декілька факторів:

  • скорочення поголів’я худоби та птиці внаслідок бойових дій у прифронтових районах;
  • зростання вартості електроенергії для виробництв і зернових та олійних культур як складників кормів.

Копитець підкреслила, що останній фактор також буде однією з причин подорожчання хлібобулочних виробів – через це хліб може зрости в ціні ще на 1,5-3 % упродовж квітня.

Які продукти можуть подешевшати у квітні. Але у другий місяць весни ціни на деякі продукти в Україні можуть знизитися. За прогнозом експертів, у квітні очікується незначне зниження закупівельних цін на молоко, яке надходить на переробку від сільськогосподарських підприємств. Відповідно це вплине і на роздрібні ціни на молочні продукти – ціни на цю продукцію незначно знизяться.

«За попередніми розрахунками експертів «Інституту аграрної економіки», вартість молокопродуктів у роздрібній торгівельній мережі в квітні цього року буде така: молоко пастеризоване жирністю 2,5 % – 40,6 грн/кг (-1 %), сир кисломолочний (9 %) – 159,4 грн/кг (-0,4 %), сир твердий (50 %) – 302,2 грн/кг (-0,6 %)», – сказав провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Іван Свиноус.

Статьи по теме
Світова економіка летить у прірву через торговельну війну Трампа — Reuters
Світова економіка летить у прірву через торговельну війну Трампа — Reuters

Через нові тарифи на експорт до США відбувся найбільший за останні роки обвал американських, британських, європейських та російських акцій.
06.04 — 966

Тарифи Трампа несуть ризики глобального масштабу – МВФ
Тарифи Трампа несуть ризики глобального масштабу – МВФ

Міжнародний валютний фонд вважає, що нові тарифи, оголошені Дональдом Трампом щодо торгових партнерів США, являють собою значний ризик для глобальних економічних перспектив.
04.04 — 522

Цього року можуть зрости в ціні електроенергія та газ – експерт
Цього року можуть зрости в ціні електроенергія та газ – експерт

Впродовж поточного року вірогідно збільшення цін на електроенергію і газ.
02.04 — 858