Контракти.ua

456  —  26.03
Рада хоче запровадити ринковий нагляд за продукцією, що продається в інтернеті
Рада хоче запровадити ринковий нагляд за продукцією, що продається в інтернеті

Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт закону щодо удосконалення державного ринкового нагляду та системи технічного регулювання відповідно до вимог ЄС, чим має намір запровадити ринковий нагляд за продукцією, яка продається через інтернет.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

Законодавчу ініціативу №12426 підтримали 286 народних депутатів.

Законопроєктом пропонується імплементувати норми Регламенту ЄС №305/2011 1020 в національне законодавство про державний ринковий нагляд.

Зокрема, передбачається запровадження ринкового нагляду за продукцією, що реалізується через інтернет чи за допомогою інших способів дистанційної торгівлі.

При цьому чітко регламентовано порядок проведення перевірок характеристик продукції, що надається на ринку через торгівлю онлайн чи за допомогою інших способів дистанційної торгівлі.

Визначається, що державний ринковий нагляд – це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.

Пропонується визначити, що заходами державного ринкового нагляду є:

1) перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування);

2) обмежувальні (корегувальні) заходи, що включають:

  • обмеження надання продукції на ринку;
  • заборону надання продукції на ринку;
  • вилучення продукції з обігу;
  • відкликання продукції;

3) контроль стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів;

4) попередження органами ринкового нагляду споживачів (користувачів) про виявлену цими органами небезпеку, що становить продукція.

Очікується, що ухвалення закону забезпечуватиме здійснення державного ринкового нагляду у відповідності до вимог ЄС, що сприятиме подальшому прискоренню інтеграційних процесів наближення українського ринку до внутрішнього ринку ЄС та укладенню Угоди АСАА («промисловий безвіз») між Україною та ЄС, а також забезпечить належний захист суспільних інтересів і створить умови для добросовісної конкуренції.

Статьи по теме
Три європейські компанії готують конкурента Starlink – Politico
Три європейські компанії готують конкурента Starlink – Politico

Три провідні європейські аерокосмічні компанії – Airbus, Leonardo і Thales Alenia Space – розглядають можливість створення спільного підприємства для розширення виробництва супутників. Основним конкурентом для потенційного альянсу стане Starlink, що належить компанії SpaceX Ілона Маска.
10.03 — 252

В Україні запровадили нові правила торгівлі
В Україні запровадили нові правила торгівлі

Кабінет міністрів України затвердив нові правила торговельного обслуговування населення, які посилюють захист прав споживачів та враховують сучасні потреби бізнесу.
12.02 — 636

Мобільні оператори підвищують тарифи: скільки українцям доведеться платити за зв’язок та інтернет
Мобільні оператори підвищують тарифи: скільки українцям доведеться платити за зв’язок та інтернет

В Україні рекордно дорожчають тарифи всіх трьох мобільних операторів – Київстар, Vodafone та lifecell. Ріст вартості послуг у середньому на третину у компаніях пояснюють здорожчанням комунальних послуг і пошкодженнями через ракетні обстріли РФ.
01.02 — 502