Контракти.ua

240  —  13.03
Maxar відновив доступ України до супутникових знімків, - ЗМІ
Maxar відновив доступ України до супутникових знімків, - ЗМІ

Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies відновлює доступ України до своїх супутникових знімків. Йде про програму Global Enhanced GEOINT Delivery (GEGD).

Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Мілітарний". Про це повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що Maxar відновлює акаунти українських користувачів GEGD. Це програма, яка надає доступ до комерційних супутникових зображень, що були призначені та зібрані урядом США.

Нагадаємо, що після того, як США зупинили постачання Україні військової допомоги та передачу розвідданих, компанія Maxar Technologies відключила Україні доступ до своїх супутникових знімків.

Користувачі супутникового сервісу отримали повідомлення, що доступ до послуг Maxar припинено "за адміністративним запитом". Як повідомляв "Мілітарний", фактично обмеження доступу стало наслідком рішення адміністрації президента США.

Варто додати, що компанія Maxar є чи одним з головних постачальників комерційних супутникових знімків для українських користувачів про пересування російських військ. Також за допомогою зображень підтверджують результати ударів по об'єктах ворога.

США відновлюють допомогу Україні

Нагадаємо, 5 березня західні ЗМІ повідомили, що США призупинили передачу Україні військової допомоги та перестали ділитися розвідувальними даними. Згодом директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив інформацію.

Проте вчора, 11 березня, делегації України і США провели переговори у Саудівській Аравії. За результатами зустрічі стало відомо, що США відновлюють передачу Україні військової допомоги та розвідданих.

Також США запропонували ввести 30-денне припинення вогню між Україною та Росією. Україна підтримала пропозицію.

Статьи по теме
Українські Су-27 почали використовувати нову майже 500-кілограмову керовану авіабомбу, - ЗМІ
Українські Су-27 почали використовувати нову майже 500-кілограмову керовану авіабомбу, - ЗМІ

Українські Су-27, ймовірно, почали використовувати 454 кілограмові бомби Mark 83. Їх було адаптовано під комплект планування та корекції JDAM-ER.
06.02 — 432

Українська зброя може
Українська зброя може "дістати" близько третини ядерного арсеналу Росії, - ЗМІ

Дальнобійні дрони та ракети, які має Україна, можуть атакувати велику кількість ядерних складів Росії. У "ненадійному становищі" близько третини ядерного арсеналу країни-агресора.
07.11.24 — 474