Контракти.ua

488  —  12.03
В Україні стало на 10 тисяч ризикових компаній менше
В Україні стало на 10 тисяч ризикових компаній менше

З початку 2025 року майже 10 тисяч суб'єктів господарювання в Україні виключені з переліку ризикових.

Крім того, у лютому на 64% зросла кількість врахованих таблиць даних, а кількість зупинених накладних зменшилася до 0,39%. Про це під час зустрічі з представниками 28 бізнес-асоціацій заявив голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко, повідомляють Контракти.

«Вже маємо позитивний фідбек відносно нашої ініціативи щодо змін до механізму зупинення реєстрації податкових накладних. Разом з бізнесом зацікавлені, щоб кількість блокувань зменшилася і процедура реєстрації була спрощена. Пропозиції ДПС вже опрацьовуємо спільно з Мінфіном. Також оновили довідник кодів ризиковості платників податків», — сказав Кравченко.

Під час зустрічі також йшлося про трансфертне ціноутворення. Повідомляється, що ДПС спільно з Мінфіном розробили Алгоритм дій територіальних органів ДПС під час аналізу відповідності умов контрольованих операцій з експорту сільськогосподарської продукції принципу «витягнутої руки» та підготували детальний опис ключових аспектів оцінки таких операцій. Ці матеріали будуть направлені до територіальних органів ДПС для уніфікованого підходу.

Кравченко повідомив, що ще одним важливим питанням є впровадження SAF-T UA. Наразі триває тестування Інформаційно-комунікаційної системи Е-аудит, доступ до демоверсії якої отримали фахівці ДПС.

«Наразі вже подано 41 SAF-T файл. Створили комунікаційний майданчик для підтримки платників. Крім того, надали всім платникам податків можливість провести тестування через Електронний кабінет», — додав голова ДПС.

Статьи по теме
Виробники продуктів підняли ціни на 20%
Виробники продуктів підняли ціни на 20%

Оптові ціни виробників промислової продукції в лютому 2025 року порівняно із лютим минулого року зросли на 37,0%. Ціни в межах України зросли на 40,0%, за межі України - на 15,9%.
24.03 — 1469

У березні продукти знову подорожчали
У березні продукти знову подорожчали

Ціни в березні продовжують зростати через сезонні фактори, а також змін попиту та пропозиції. Найбільше зростання цін зафіксовано у категорії овочів. Також подорожчали молочні продукти та курятина.
22.03 — 460

Золото оновило історичний максимум після відмови Путіна на припинення вогню
Золото оновило історичний максимум після відмови Путіна на припинення вогню

Золото зросло до рекордного рівня, чому сприяв попит на активи-притулки. Ціни зростають на тлі посилення геополітичної напруженості напередодні рішення Федеральної резервної системи США щодо процентної ставки.
19.03 — 284