Контракти.ua

276  —  25.02
Україна відхилила пропозицію США щодо фонду на 500 млрд в угоді про надра, - Bloomberg
Україна відхилила пропозицію США щодо фонду на 500 млрд в угоді про надра, - Bloomberg

Україна відхилила пропозицію США створити фонд на 500 мільярдів доларів. Переговори тривають на тлі зростаючого тиску і невдоволення з обох сторін.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Bloomberg. Про це повідомляють Контракти.UA.

Україна відмовилася від вимог США про створення фонду на 500 мільярдів доларів, який мав стати частиною угоди, що передбачає передачу частини мінеральних ресурсів країни на користь Вашингтона. Про це агентству Bloomberg повідомив український чиновник, знайомий з ходом переговорів.

За словами джерела Bloomberg, фонд мав компенсувати допомогу, надану США Україні з початку російської агресії. Однак українська сторона стверджує, що реальна сума підтримки набагато нижча і становить близько 90 мільярдів доларів.

Очікується, що учасники переговорів продовжать роботу, оскільки проєкт угоди, запропонований Вашингтоном, містить спірні положення, а президент України Володимир Зеленський не готовий його підписувати.

Тиск США: Трамп наполягає на ухваленні угоди

Інше джерело повідомило, що президент США Дональд Трамп посилено тисне на президента України Володимира Зеленського з метою прискорити ухвалення угоди, особливо на тлі зростаючого напруження між двома лідерами і побоювань, що Україну можуть виключити з можливих мирних переговорів.

Міністр фінансів США Скотт Бессент у статті для Financial Times пояснив, що в рамках угоди доходи від природних ресурсів України, а також інфраструктурних активів будуть спрямовані в спеціальний фонд для довгострокового відновлення і розвитку.

США отримають економічні та управлінські права в цьому фонді, що, за словами Бессента, забезпечить прозорість і підзвітність. Однак він підкреслив, що США не володітимуть фізичними активами України і не збільшать її боргове навантаження.

Під час візиту спеціального посланника США Кіта Келлога до Києва, українські чиновники обговорили деталі угоди. У цьому контексті варто зазначити, що початкова пропозиція США передбачала передачу 50% доходів від продажу ліцензій на мінерали, нафту, газ і порти, що було сприйнято як можливий крок до економічного колоніалізму.

Наразі пряма вимога про забезпечення частини ресурсів відсутня, однак ключовим каменем спотикання залишається відсутність гарантій на майбутню військову та фінансову співпрацю.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю поділився деталями можливого угоди між Україною та США щодо рідкісноземельних мінералів.

Він наголосив, що Україна провела аналіз, які рідкісні землі імпортує Америка для своєї промисловості. Наприклад, титан в Україні є значні запаси титану, і цього вистачить на 40 років.

Адміністрація Трампа запропонувала ідею, за якою США отримали б 50% рідкісноземельних мінералів України в обмін на військову допомогу, яку США надають з 2022 року. Проте Зеленський підкреслив, що будь-яка угода, що стосується українських природних ресурсів, має бути забезпечена гарантіями безпеки з боку США.

Статьи по теме
Путін відмовляється йти на компроміс щодо захоплених територій України, - Bloomberg
Путін відмовляється йти на компроміс щодо захоплених територій України, - Bloomberg

Російський диктатор Володимир Путін не має наміру йти на компроміс щодо вимог про землю, миротворців і нейтралітет України під час будь-яких мирних переговорів. Це ускладнює зусилля президента США Дональда Трампа щодо закінчення війни.
12.03 — 533

У НАТО почали обговорювати сценарії завершення війни Росії проти України, - Bloomberg
У НАТО почали обговорювати сценарії завершення війни Росії проти України, - Bloomberg

Деякі країни НАТО почали розглядати різні сценарії припинення війни Російської Федерації проти України. Більшість схиляється до варіанту переговорів.
06.12.24 — 4039

Україна отримала від союзників першу партію винищувачів F-16, - Bloomberg
Україна отримала від союзників першу партію винищувачів F-16, - Bloomberg

Перша партія американських винищувачів F-16, ймовірно, вже прибула до України. Їхня кількість залишається невідомою.
02.08.24 — 3966