Контракти.ua

299  —  23.02
Україна запускає нову модель забезпечення армії безпілотниками, - Умєров
Україна запускає нову модель забезпечення армії безпілотниками, - Умєров

Міністерство оборони запускає нову модель забезпечення української армії безпілотниками. Зокрема, впроваджується система DOT-Chain у закупівлі дронів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву міністра оборони України Рустема Умєрова. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Сьогодні провели важливу зустріч із представниками понад 200 українських виробників дронів.Наше завдання - забезпечити швидке та безперебійне постачання найкращих безпілотників для наших воїнів", - зазначив Умєров.

За його словами, Міноборони запускає нову модель забезпечення безпілотниками. Агенція оборонних закупівель (АОЗ) представила виробникам нові правила взаємодії між державою, армією та бізнесом.

Зокрема, впроваджується система DOT-Chain у закупівлі дронів, яка допоможе:

  • швидше доставляти дрони на фронт - підрозділи самі обиратимуть потрібні їм БПЛА, а час постачання скоротиться з місяців до кількох тижнів;
  • підтримати виробників - вони отримуватимуть прогнозовані замовлення і зможуть планувати масштабування виробництва;
  • створити прозорі правила - зрозумілі механізми постачання стимулюватимуть конкуренцію та розвиток ринку

Як зазначив міністр, DOT-Chain Defense System дає бригадам можливість самостійно визначати, які дрони їм потрібні, відповідно до ситуації на полі бою. Водночас виробники отримають чітку картину попиту і зможуть ефективніше планувати виробництво.

"Таким чином, ми створюємо систему, яка працюватиме стабільно та безперебійно. Разом із виробниками працюємо над тим, щоб жоден військовий не чекав на необхідне тижнями чи місяцями. Міноборони відкрите до діалогу та спільної роботи", - додав Умєров.

Дрони для ЗСУ

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна поступово масштабувала виробництво безпілотників та навіть перевиконала план у 2024 році.

Ще торік міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що у 2025-му військово-промисловий комплекс (ВПК) посилить виробництво озброєння. Мова йде про дрони та далекобійну зброю, зокрема балістичні ракети.

У грудні прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо прямого фінансування бригад для прискорення закупівлі безпілотників.

Як повідомили у Міноборони, у 2025 році рівень забезпечення ЗСУ безпілотними системами, особливо FPV-дронами, зріс. Тепер ця цифра становить вже близько 200 тисяч одиниць на місяць.

Окрім того, Україна нарощує виробництво далекобійних дронів і ракет. Ба більше, ударні дрони України дальнього радіуса дії стали певною заміною для далекобійних ракет.

Статьи по теме
Mirage 2000 вже в Україні, також прибули додаткові F-16, - Умєров
Mirage 2000 вже в Україні, також прибули додаткові F-16, - Умєров

Повітряні сили Збройних сил України отримали довгоочікуване підсилення. Сьогодні, 6 лютого, надійшли перші французькі винищувачі Mirage 2000 та F-16 від Нідерландів.
08.02 — 463

Цьогоріч спроможності українського ОПК можуть сягнути 35 млрд доларів, - Умєров
Цьогоріч спроможності українського ОПК можуть сягнути 35 млрд доларів, - Умєров

Вже у 2025 році спроможності українського оборонно-промислового комплексу можуть сягнути 35 млрд доларів. Для цього є важливими два моменти.
20.01 — 516

Україна масштабувала серійне виробництво ракет
Україна масштабувала серійне виробництво ракет "Нептун", - Умєров

Україні вдалося масштабувати серійне виробництво ракет "Нептун" Також їх удосконалили.
20.11.24 — 556