Контракти.ua

1146  —  03.02.25
The Telegraph: російська економіка після трьох років повномасштабної війни почала демонструвати ознаки крихкості
The Telegraph: російська економіка після трьох років повномасштабної війни почала демонструвати ознаки крихкості

Майже через три роки від початку повномасштабного нападу на Україну в Росії з’явилися ознаки ослаблення економіки.

Про це, як повідомляють Контракти.UA, пише The Telegraph. Вартість запозичень значно зросла, оскільки відсоткові ставки в 21% тиснуть на компанії.

Зростання відсоткових ставок критикували керівник “Роснафти” Ігор Сєчін та алюмінієвий магнат-мільярдер Олег Дерипаска. Так званий фонд добробуту Росії вичерпується.

На початку 2022 ліквідна частина активів становила близько $100 млрд, а зараз залишилася лише близько 38 мільярдів доларів США. Наприкінці минулого року вартість російського Фонду національного добробуту становила приблизно 117 мільярдів доларів, або близько 6,6% ВВП. Однак ліквідна частина скоротилася до 38 мільярдів доларів після того, як значна частина була використана для фінансування повсякденних витрат.

За даними KSE, ліквідні активи фонду, які зберігаються в основному в китайських юанях і золоті, впали на 60 % з початку війни.

“Ціни в Росії зростають на 9,5% на рік. Хоча це далеко від піку в 17,8 відсотка, який спостерігався одразу після вторгнення три роки тому, фактори, що підвищують ціни сьогодні, є набагато більш проблематичними”, – вважають журналісти.

Статьи по теме
Росія приховано друкує рублі, щоб і далі фінансувати війну, - розвідка
Росія приховано друкує рублі, щоб і далі фінансувати війну, - розвідка

Військові витрати зростають настільки швидко, що Кремль вдався до ризикованого механізму.
29.07 — 207

Економіка України у 2026 році зростатиме повільніше: НБУ оновив прогноз
Економіка України у 2026 році зростатиме повільніше: НБУ оновив прогноз

Україну чекають зміни в цінах, економіці та бюджеті.
09.05 — 425

Нафтовий зиск дозволить РФ фінансувати війну, але є одне
Нафтовий зиск дозволить РФ фінансувати війну, але є одне "але", – ISW

Російська економіка продовжує страждати під тягарем величезних військових витрат, незважаючи на тимчасове збільшення доходів від нафти через війну на Близькому Сході.
25.04 — 587