На думку держсекретаря США, Україна не має поступатись територіями, але найближчим часом повернути окуповані, скоріш за все, не вдасться.
Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що у питанні війни Росії проти України головне, що залишає Трампу адміністрація Байдена, це власне Україна, яка досі є на світових картах попри спробу Путіна її знищити. Але лінія, яка є зараз, навряд чи суттєво зміниться найближчим часом. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Таку думку він висловив в інтерв'ю The New York Times.
"Ну, по-перше, те, що ми залишили, це Україна, що не було самоочевидним, бо амбіції Путіна полягали у тому, щоб стерти її з карти. Ми зупинили це. Путін зазнав невдачі. Україна стоїть. І я вважаю, що вона також має винятковий потенціал не лише вижити, а й процвітати в майбутньому. І це залежить від рішень, які ухвалять майбутня адміністрація [Трампа – ред.] та багато інших країн", – зазначив Блінкен.
Коли держсекретаря запитали, чи не настав вже час закінчувати війну в Україні, він наголосив, що це рішення мають ухвалити українці.
"Вони [українці – ред.] повинні вирішити, де їхнє майбутнє і як вони хочуть його досягти. Де на карті зараз проходить лінія [фронту – ред.], я не думаю, що це дуже сильно зміниться", – додав він.
Водночас Блінкен підкреслив, що йдеться не про поступку територіями, а лише про реальний погляд на поточну ситуацію.
"Лінія фронту, як практичне питання в найближчому майбутньому, навряд чи сильно зрушиться. Претензії України на цю територію завжди будуть. І питання у тому, чи знайдуть вони способи за підтримки інших повернути втрачену територію. Бо малоймовірно, що Путін відмовиться від своїх амбіцій", – пояснив держсекретар США.
На його думку, якщо буде припинення вогню, то Путін, найімовірніше, використає це, щоб відпочити, переозброїтися та знову атакувати у майбутньому.
"Щоб будь-яке припинення вогню справді було міцним, критично важливо переконатися, що Україна має потенціал у майбутньому стримувати подальшу агресію. І це може мати безліч форм. Це може статися через НАТО і ми виведемо Україну на шлях членства в НАТО. Це може статися через гарантії безпеки, зобов'язання і поруки з боку різних країн, щоб дати Росії зрозуміти, що у разі повторного нападу у неї виникнуть великі проблеми", – зазначив Ентоні Блінкен.
Нагадаємо, ну думку німецького депутата Міхаеля Рота, до припинення вогню в Україні ще дуже далеко. Але події можуть розвиватись принаймні за двома сценаріями, у кожному з яких Європі та Німеччині відведена дуже важлива роль.