Сполучені Штати Америки (США) змогли впоратися з загрозою потенційного використання Росією ядерної зброї. Це вдалося здійснити таким чином, щоб уникнути прямого конфлікту з державою-агресором.
Як передає РБК-Україна, про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю The New York Times. Про це повідомляють Контракти.UA.
У розмові з журналістами американський чиновник відповів на запитання, наскільки Штати "були близькі до прямого конфлікту" з РФ на тлі її широкомасштабного вторгення в Україну у 2022 році.
"Подивіться, були різні моменти, коли у нас виникали реальні занепокоєння щодо дій, які може вжити Росія, включаючи навіть потенційне використання ядерної зброї. Це дуже зосередило розум. Але я вважаю, що ми змогли впоратися з цим таким чином, щоб уникнути прямого конфлікту з Росією", - зазначив Блінкен.
За словами держсекретаря США, наразі РФ бере участь "у всіляких підлих діях, так званих гібридних атаках того чи іншого роду, чи то в кіберпросторі, чи це диверсії, чи вбивства".
"Такі речі трапляються. Вони відбуваються в Європі. І це те, над чим ми дуже тісно співпрацюємо з багатьма нашими партнерами. Але з точки зору прямого конфлікту, я не думаю, що ми були (до нього, - ред.) близькими", - сказав він та додав, що Вашингтон має про це пам'ятати.
Говорячи про допомогу Україні Блінкен висловився про наміри США "переконатися, що не лише ми були готові, а союзники та партнери були готові, але й що Україна була готова" до широкомасштабної агресії з боку РФ.
Блінкен розповів, що ще перед повномасштабним вторгенням РФ починаючи з вересня 2021 року, а потім у грудні "ми тихо передали в Україну багато зброї, щоб переконатися, що в них під рукою є те, що їм потрібно для захисту".
"Такі речі, як "Стінгери", "Джавеліни" (переносні зенітно-ракетний комплекси Stinger та переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin, - ред.), які відіграли важливу роль у перешкоджанні Росії взяти Київ, не захопити країну, стерти її з карти і справді відштовхнути росіян назад", - сказав держсекретар США.
Він додав, що "в різні моменти часу" підіймалися питання щодо надання Україні інших видів озброєння.
"Це танк Абрамс? Це F-16? Щоразу нам доводилося дивитися не тільки на те, чи варто давати це українцям, але й на те, чи знають вони, як цим користуватися? Чи можуть вони це підтримувати? Це частина узгодженого плану? Усе це вплинуло на рішення, які ми прийняли щодо того, що їм і коли дати", - розповів Блінкен.
Також він висловився про дипломатичні дії у 2022 році, зокрема для об'єднання "понад 50 країн, не лише в Європі, а й далеко за її межами, на підтримку України та на захист цих принципів, які Росія також атакувала ще в лютому того ж року".
Він нагадав, що "дуже багато працював напередодні війни", включаючи зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Женеві з метою знайти спосіб запобігти військовій агресії з боку Кремля проти України.
"З тих пір, якби була будь-яка можливість вступити в дипломатичні відносини таким чином, щоб покласти край війні на справедливих і довготривалих умовах, ми були б першими, хто нею скористався. На жаль, принаймні до цього моменту ми не бачили жодних ознак того, що Росія була справді готова вступити (у такі дипломатичні переговори, - ред.). Я сподіваюся, що це зміниться", - сказав Блінкен.
Нагадаємо, раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що лінія фронту в Україні навряд чи сильно зміниться. На переконання американського чиновника, рішення про завершення війни мають ухвалювати українці.
Також нещодавно Блінкен розповів, що Китай застеріг Росію від застосування ядерної зброї проти України.