Контракти.ua

1472  —  05.01.25
Зеленський пояснив, чому 2024 року збільшилася кількість СЗЧ в українській армії
Зеленський пояснив, чому 2024 року збільшилася кількість СЗЧ в українській армії

Президент вважає, що втому від війни можна подолати за допомогою ротацій, яких, на жаль, було недостатньо.

Збільшення кількості випадків самовільного залишення частини (СЗЧ) в українській армії 2024 року зумовлене тим, що люди втомлюються від довгої війни. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю ведучим Юлії Галушці та Єгору Гордєєву ексклюзивно для ТСН.

Водночас він додав, що СЗЧ 2024 року збільшилось, але від жовтня або вересня місяця - зменшилося.

“Це факт. Довга війна - це довга війна. Люди стоять і люди втомлюються. Втомлюються всюди. Питання відсотка втомлених з усієї армії", - наголосив він.

Подолати таку втому, за його словами, можна за допомогою ротацій, яких, на жаль, було недостатньо.

“[Ротацій] не так багато, тому що не все доїхало [з військової допомоги західних партнерів], щоб укомплектовувати резерви", - пояснив він.

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю президент Зеленський зазначив, що Силам оборони України потрібно стабілізувати фронт уже в січні. За його словами, складна для українських захисників ситуація на сході України спричинена тим, що ворог сконцентрував тут дуже великі сили, які “тиснуть на хлопців, які втомлені” через відсутність ротацій.

Статьи по теме
Зеленський пояснив ключовий недолік плану Трампа по завершенню війни в Україні
Зеленський пояснив ключовий недолік плану Трампа по завершенню війни в Україні

Зеленський розкритикував ініціативу Трампа та пояснив свою позицію.
31.03 — 363

Чи вистачить грошей на зарплати військовим без допомоги ЄС: Зеленський пояснив
Чи вистачить грошей на зарплати військовим без допомоги ЄС: Зеленський пояснив

Володимир Зеленський заявив, що розраховує на кошти ЄС.
21.03 — 352

Понад 200 українських експертів вже в районі Перської затоки: Зеленський пояснив їхню місію
Понад 200 українських експертів вже в районі Перської затоки: Зеленський пояснив їхню місію

Україна відправила на Близький Схід 201 військового експерта для захисту країн Перської затоки від іранських дронів-камікадзе.
18.03 — 410