Контракти.ua

215  —  10.11
Трамп планує посилити санкції проти Ірану для вирішення кризи на Близькому Сході, - WSJ
Трамп планує посилити санкції проти Ірану для вирішення кризи на Близькому Сході, - WSJ

Обраний президент Дональд Трамп готує стратегію посилення тиску на Іран, яка включає різке посилення санкцій і обмеження на продаж нафти.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal. Про це повідомляють Контракти.UA.

План, як повідомляють джерела, знайомі з його першими кроками, націлений на припинення підтримки Тегераном угруповань на Близькому Сході та стримування ядерної програми країни.

Трамп планує відновити "максимальний тиск" на Іран з метою змусити його відмовитися від ядерних амбіцій і припинити фінансування груп, які США вважають терористичними. Цей підхід, імовірно, також буде посилено особистою мотивацією, оскільки Іран нібито намагався організувати замахи на колишнього президента і його радників після того, як вони залишили посади.

Колишні чиновники Трампа зазначають, що іранське керівництво може прагнути помститися за загибель генерала Касема Сулеймані, вбитого внаслідок удару американського безпілотника 2020 року.

За словами експертів, Трамп особливо рішуче налаштований обмежити доступ Ірану до нафтових доходів. Планується введення санкцій проти іноземних портів і компаній, пов'язаних із перевалкою іранської нафти. Цей підхід нагадує стратегію, яку Трамп уже застосовував у свій перший термін, коли прагнув ізолювати Іран від міжнародних енергетичних ринків.

Чутки про плани Ірану

31 жовтня видання Axios з посиланням на джерела повідомило, що Іран планує вдарити по Ізраїлю з території Іраку. Атаку можуть здійснити проіранські бойовики.

Співрозмовники видання уточнювали, що під час обстрілу планується застосувати велику кількість балістичних ракет та дронів.

Статьи по теме
РФ та КНДР мали секретний пункт у договорі щодо військової співпраці, - WSJ
РФ та КНДР мали секретний пункт у договорі щодо військової співпраці, - WSJ

Російська Федерація та КНДР мали секретний пункт у спільному договорі. Він стосувався відправлення Північною Кореєю тисячі солдатів в Україну.
24.10 — 1060

Китай створив
Китай створив "армію шпигунів" з 600 тисяч людей, - WSJ

Китай сформував армію шпигунів, що складається з 600 тисяч осіб. Країни Заходу не мають ресурсів, щоб протистояти такій мережі.
17.10 — 463

Фінансова підтримка республіканців Маском була масштабнішою і почалася раніше, - WSJ
Фінансова підтримка республіканців Маском була масштабнішою і почалася раніше, - WSJ

Фінансова підтримка республіканських партій з боку Ілона Маска, засновника Tesla, виявилася значно масштабнішою і почалася раніше, ніж передбачалося раніше.
05.10 — 536