Цього вікенду на території України встановиться типова для листопада температура повітря. За даними Snoptik.ua, погода на вихідних буде прохолодною і похмурою, але в більшості регіонів опадів не передбачається.
Погода в суботу 9 листопада
На півдні України, в Запорізькій та Закарпатській областях термометри покажуть +9…+11 °С, але через високу вологість повітря (місцями можливий невеликий дощ) відчуватиметься холодніше. У Донецькій, Луганській, Черкаській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях температура повітря становитиме +7…+9 °С, на решті території країни — +4…+7 °С, без опадів. День очікується похмурим, сонце не часто виглядатиме з-за хмар. Про це повідомляють Контракти.UA.
О цій порі в багатьох людей дефіцит сонячного світла стає причиною поганого настрою та занепаду духу. У такому випадку допоможуть світлодіодні світильники — лампи денного світла високої потужності. Всього пів години на день у приміщенні, освітленому такими приладами, дають змогу ефективно боротися із сезонною іпохондрією.
Погода в неділю 10 листопада
У неділю на півдні, південному сході та Закарпатті повітря прогріється до +9…+11 °С, у східних та центральних областях — до +6…+9 °С. У решті регіонів термометри покажуть +5…+7 °С.
Нейропсихологи радять додавати у повсякденне життя яскраві фарби, щоб легше пережити традиційну сірість листопада. Жовта парасолька замість практичної чорної, більше свіжих фруктів та овочів, нова скатертина на кухню, мерехтливі гірлянди — ці неважливі, на перший погляд, дрібниці допоможуть «обдурити» мозок і піднімуть настрій.
Погода у понеділок 11 листопада
Новий тиждень розпочнеться з хмарної погоди з проясненнями, без опадів. На півдні очікується до +8…+11 °С, у центральних та південно-східних регіонах — до +7…+9 °С. На решті території України синоптики прогнозують +5…+7 °С (у Сумській області — +4…+6 °С).
Погода на початку тижня буде вогкою, тому алергікам і тим, хто нещодавно перехворів на застуду, радимо уникати парків — пліснявий грибок у вологому опалому листі може спровокувати сильний кашель.
Народні прикмети та вірування
Сильний вітер 9 листопада віщував похмуру погоду з дощами. Якщо ж цього дня у водоймах активно плескалися гуси, залишок осені обіцяв бути вельми теплим, з частими густими туманами.
Якщо 10 листопада дерева вкривалися інеєм, наші пращури готувалися до приходу справжньої зими. А ось ранковий туман, навпаки, вважався вісником теплої погоди впродовж найближчих тижнів.