Самотність у стосунках може виникати, навіть якщо ви перебуваєте фізично поруч із партнером. Це відчуття з'являється, коли емоційний зв'язок слабшає, попри те, що колись ви мали справжні сильні почуття.
Психологиня Людмила Чернова поділилася своїми думками про відчуття самотності, яке може охопити навіть тоді, коли навкруги є близькі люди. Самотність не завжди пов'язана з фізичною відсутністю партнера, наприклад, коли він у відрядженні. Її часто можна відчути, перебуваючи під одним дахом з людиною, до якої колись мали сильні почуття, але зараз ці почуття вичерпалися. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
У таких випадках ви можете відчувати емоційну та фізичну холодність у стосунках. Взаємна байдужість, відсутність розмов, обіймів і поцілунків може призвести до глибокої самотності. Це почуття ізоляції посилюється, коли ви розумієте, що ваша половинка більше не є близькою вам. Теплі та близькі стосунки, які ви мали раніше, можуть перетворитися на відчуття, ніби ви живете з чужою людиною.
Коли один з вас починає відчувати, що очікування не виправдовуються або почуття змінилися, це може створити бар’єр, який розділяє. Очікування, які не справдилися, можуть викликати розчарування та гнів, які ще більше віддалять партнерів одне від одного.
Спілкування — основа для міцних стосунків. Відкрите та чесне спілкування допомагає розв'язувати проблеми та уникати непорозумінь. Необхідно ділитися та промовляти власні почуття, очікування та потреби, адже це може допомогти зберегти близькість і зменшити емоційну відстань. Важливо слухати та чути партнера, проявляючи емпатію та розуміння.