План Зеленського складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків
У середу, 16 жовтня, президент Володимир Зеленський представив План перемоги у Верховній Раді України. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це стало відом з виступу глави держави у парламенті 16 жовтня.
"План перемоги має працювати для того, аби прокласти міст до другого саміту миру, аби поставити крапку в війні. Якщо план підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного року", - наголосив Зеленський.
Президент заявив, що агресорка Росія не шукає чесного миру, а її правитель Володимир Путін хоче тільки війни. Тож, переконаний Зеленський, якшо Україна спільно з партнерами не посилиться зара, то диктор РФ "суттєво посилиться в наступному році аби назавжди відкинути дипломатію".
"Ми повинні змінити обставини, щоб війна закінчилася безвідносно від того, що хоче Путін", - додав президент.
За його словами, Україна два роки тому запропонувала формулу миру та провела успішні саміти. Втім, Кремль поки ухиляється від чесної дипломатії і кидає ультиматуми.
"Наші воїни гарантують, що жодні ультиматуми Росії нічого не варті. Росія має пограти. Це не замороження, це не торгівля суверенітетом. Ми повинні реалізувати план перемоги і примусити Росію бути на Саміті миру", - заявив Володимир Зеленський.
План Зеленського складається з п'яти пунктів і трьох таємних додатків:
Зазначається, що перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, а п'ятий – післявоєнний.
Зеленський наголосив, що відсутність держави в Альянсі спонукала РФ посягали та безпеку країни.
"Тепер факт запрошення для України в НАТО може стати справді фундаментальним для миру. Ми розуміємо, що членство в НАТО – це питання подальшого, а не теперішнього. Але Путін має побачити, що його геополітичні розрахунки програшні", – висловився президент.
"Є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати таку силу наших воїнів. А завдяки Курській операції ми побачили, що Путін не має достатньо сили, щоб триматись, коли ми тиснемо справді міцно", – наголосив Зеленський.
Зокрема, ключем до реалізації цього пункту є: продовження операцій ЗСУ у визначених районах ворожої території, посилення позицій Сил оборони та знищення наступального потенціалу ворога на окупованій території України; допомога партнерів у комплектуванні бригад резерву для ЗСУ та надання Україні в реальному часі супутникових даних і даних, що отримуються іншими засобами розвідки. Цей пункт також має таємний додаток.
У ньому теж є таємний додаток, який отримали лідери США, Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.
"Тобто пакет стримування – це факт, що Росія або йде в дипломатію, або йде… до втрати її машини війни. Мир завдяки силі", – додав глава держави.
Він має таємний додаток, який передається лише визначеним партнерам. Україна пропонує США разом із визначеними партнерами, зокрема ЄС Євросоюз, укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у державі критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.
"Це угода, що органічно доповнить та посилить наявну систему економічного тиску на Росію, а саме – усі наявні санкції проти Росії, обмеження нафтової ціни, обмеження експорту в Росію та інші заходи тиску", – сказав президент.
За словами президента, після цієї війни Україна матиме один із найбільш досвідчених та великих військових контингентів. Цей досвід має бути використаний для зміцнення оборони Альянсу та гарантування безпеки у Європі.
"Передбачаємо у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, які дислоковані у Європі, українськими підрозділами. Після війни", – наголосив президент.
Нагадаємо, соцопитування Київського міжнародного інституту соціології показало, як ставляться українці до президента Володимира Зеленського. У вересні-жовтні 2024-го 59% українців підтримують його, 37% - висловлюють недовіру.