Контракти.ua

449  —  сегодня, 17:35
США близькі до рішення передати Україні крилаті ракети JASSM, - Reuters
США близькі до рішення передати Україні крилаті ракети JASSM, - Reuters

Сполучені Штати близькі до угоди про постачання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM. Але Києву доведеться почекати кілька місяців, поки США не вирішать технічні питання перед будь-яким постачанням.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

За словами трьох джерел агентства, очікується, що про включення ракет JASSM до пакету озброєнь для України буде оголошено цієї осені. Тобто, до кінця листопада. Проте остаточного рішення ще не ухвалено.

Чиновники сказали, що відправка ракет JASSM Україні може суттєво змінити стратегічний ландшафт конфлікту, оскільки велика частина території Росії опиниться в зоні дії потужних високоточних боєприпасів.

Тим часом військові аналітики припускають, що використання ракет JASSM, які малопомітні та можуть завдавати ударів далі, ніж більшість ракет, які нині має Україна, може відсунути зосередження РФ та склади постачання на сотні миль. Це, у свою чергу, ускладнить можливості Росії проводити наступальні операції та потенційно забезпечить Україні стратегічну перевагу.

Зокрема, запуск їх із точок поблизу північного кордону України з РФ може дозволити ЗСУ вражати об'єкти аж до російських міст Воронеж і Брянськ. У свою чергу, на південному напрямку, скидання ракет поблизу лінії фронту може дозволити Україні завдавати ударів по аеродромах або військово-морських об'єктах у Криму.

"Ракета JASSM може дозволити Україні вражати цілі на відстані близько 300 км на території Росії, включаючи щонайменше 30 авіабаз, деякі з яких РФ використала для завдання ударів", - уточнює Reuters.

Агентство також пише, що JASSM поки що інтегрована лише для літаків, розроблених у США. Україна, у свою чергу, використовуватиме кілька десятків F-16, кожен з яких може нести дві крилаті ракети.

Водночас одна з офіційних осіб США сказала, що були спроби зробити ракету працездатною з не західними винищувачами, які має Україна. Проте не уточник, про які літаки саме йде мова. Відомо, що наша країна використовує літаки МіГ-29, Су-24 та Су-27.

Нагадаємо, що в неділю, 17 листопада, президент США Джо Байден уперше дозволив Україні використовувати американські далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Росії. Це сталося за два місяці до закінчення його президентських повноважень.

Своєю чергою, Франція і Британія також дали дозвіл застосовувати ракети SCALP і Storm Shadow. Однак усі ці рішення обмежуються ударами лише по Курській області.

Статьи по теме
Пентагон дозволив американським оборонним підрядникам працювати в Україні, - Reuters
Пентагон дозволив американським оборонним підрядникам працювати в Україні, - Reuters

Американські оборонні підрядники зможуть обслуговувати та ремонтувати техніку ЗСУ в Україні. Відповідний дозвіл надав Пентагон.
10.11 — 1337

Німеччина передасть Україні 6 зенітно-ракетних комплексів IRIS-T, - Reuters
Німеччина передасть Україні 6 зенітно-ракетних комплексів IRIS-T, - Reuters

Німеччина передасть Україні ще шість систем протиповітряної оборони IRIS-T.
05.09 — 901

США близькі до постачання Україні крилатих ракет великої дальності, - Reuters
США близькі до постачання Україні крилатих ракет великої дальності, - Reuters

США близькі до рішення про постачання Україні крилатих ракет великої дальності, які можуть сягати території Росії. Але Києву доведеться почекати кілька місяців, доки США вирішують технічні питання перед постачанням.
04.09 — 522