Контракти.ua

280  —  01.09
Росії стало складніше розраховуватися з Китаєм через затримки та великі комісії, - Reuters
Росії стало складніше розраховуватися з Китаєм через затримки та великі комісії, - Reuters

Російські компанії все частіше стикаються з затримками платежів та зростанням витрат на транзакції з китайськими партнерами. Проблема, що зачіпає десятки мільярдів юанів, значно загострилася цього місяця, залишаючи транзакції у підвішеному стані.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Зазначається, що у серпні на цю ситуацію дуже вплинуло посилення вимог до дотримання міжнародних санкцій проти РФ. Своєю чергою, вимоги змінились після того, як США пригрозили Китаю вторинними санкціями за співпрацю з Росією. Тоді китайські банки, особливо державні, почали масово припиняти операції з російськими компаніями, зокрема, затримуючи платежі на мільярди юанів.

"У той момент припинилися всі транскордонні платежі в Китай. Ми знайшли рішення, але це зайняло близько трьох тижнів, що дуже довго, за цей час обсяги торгівлі різко впали", - розповіло російське джерело Reuters, знайоме із ситуацією.

В умовах санкційного тиску, Китай залишається найбільшим торговим партнером Росії, забезпечуючи третину її зовнішньої торгівлі. Однак затримки в оплаті за імпортовані товари, включаючи й промислове обладнання, змушують російські компанії шукати альтернативні шляхи вирішення проблеми. Видання зазначає, що деякі з них вдаються до купівлі золота, перевезення його в Гонконг, а потім конвертації у готівку. Це дозволяє обійти жорсткі вимоги китайських банків.

За інформацією джерел видання, такі заходи збільшують вартість транзакцій до 6%, що особливо критично для невеликих російських компаній, деякі з яких змушені зупинити свою діяльність.

Журналісти зауважили, що проблеми з платіжною системою можуть стати бар'єром для залучення нових інвестицій з Китаю, що є критичним для російського промислового сектору.

Видання приводить дані з дослідженням Інституту Китаю РАН. Вони показують, що нинішня ситуація з платежами з китайськими банками лише підсилює залежність Росії від Китаю, особливо у сфері постачання промислового обладнання, в якій Китай є провідним постачальником. Саме тому це матиме серйозні наслідки для російської економіки.

Санкції проти Росії та намагання їх обійти через Китай

З введенням світових санкцій проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році, Кремль почав намагатися обійти їх через Китай. США та європейські країни почали вводити нові обмеження, які не дозволили б РФ цього робити.

Російська економіка наразі є дуже залежною від Китаю. Продовження посилення санкцій проти РФ, а також введення нових механізмів заради недопущення обходу цих обмежень, зможуть залишити Москву без ресурсів на ведення злочинної війни проти України.

Голова Національного банку України Андрій Пишний вже пояснював те, як нова санкційна тактика США проти РФ вплинула на російську економіку. У цьому велику роль зіграв тиск на китайські банки.

Раніше ми повідомляли, посилаючись на опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, що українці думають про роль Пекіна у процесі ймовірних переговорів з Росією.

.

Статьи по теме
Дослідники виявили місце базування ядерної ракети РФ
Дослідники виявили місце базування ядерної ракети РФ "Буревісник", - Reuters

Американські дослідники за допомогою супутникових знімків виявили можливе місце розгортання російської крилатої ракети "Буревісник" із ядерним двигуном. Воно знаходиться у Вологодській області.
04.09 — 456

Трамп у битві з Гарріс намагається привернути увагу ЗМІ до себе, - Reuters
Трамп у битві з Гарріс намагається привернути увагу ЗМІ до себе, - Reuters

Кандидат у президенти США від республіканців Дональд Трамп намагається утримати увагу ЗМІ на собі під час битви з кандидатом від демократів Камалою Гарріс.
25.08 — 522

Трамп запустить рекламну кампанію, щоб уповільнити зростання популярності Гарріс, - Reuters
Трамп запустить рекламну кампанію, щоб уповільнити зростання популярності Гарріс, - Reuters

Цього тижня штаб кандидата у президенти США Дональда Трампа запустить рекламну кампанію, щоб спробувати сповільнити зростання популярності віце-президента США Камали Гарріс.
31.07 — 583