Контракти.ua

381  —  24.08
Соціологи з'ясували, чому українці скорочують фінансову допомогу армії
Соціологи з'ясували, чому українці скорочують фінансову допомогу армії

Українці продовжують донатити на ЗСУ. Але допомога скорочується через скрутне фінансове становище громадян та інші причини.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова. Про це повідомляють Контракти.UA.

За даними опитування, абсолютна більшість українців (71%) з початку повномасштабного вторгнення долучалася до волонтерської допомоги армії, тимчасово переміщеним особам або людям, які постраждали від війни. Так, 34% допомагали фінансово, 15% - надавали посильну фізичну допомогу і ще 22% допомагали і фізично, і грошима.

Більшість тих, хто після повномасштабного вторгнення надавав саме фінансову допомогу армії, ВПО чи постраждалим від війни, продовжують жертвувати кошти і далі. Трохи менше половини (47%) тих, хто робить пожертви з 2022 року, роблять це в тих самих обсягах, що й рік тому, тоді як для 34% респондентів обсяги їхніх донатів стали меншими.

При цьому 9% із тих, хто надавав фінансову допомогу після вторгнення, наразі жертвують більше, ніж рік тому. Лише 7% тих, хто раніше робив пожертви, перестали це робити протягом останнього року.

Найпоширенішою причиною зменшення обсягів пожертв більшість респондентів називають зниження рівня їхніх доходів і заощаджень - це 61% серед тих, хто раніше долучався до фінансової допомоги армії, ВПО та/або постраждалим від війни, але останнім часом робив менше пожертв, аніж рік тому.

Другою за поширеністю причиною (для 35%) стали корупційні скандали в органах влади, які знизили мотивацію респондентів жертвувати власні кошти, доки бюджетні кошти витрачаються неефективно.

Для кожного четвертого (26%) з тих, хто став жертвувати менше, причиною були оприлюднені історії про шахрайство під виглядом збору коштів. 16% також зазначили, що стали менше довіряти тим людям/організаціям, яким раніше робили пожертви.

Опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова проводилося з 8 по 15 серпня 2024 року серед 2017 респондентів лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, з початку війни найбільше українці довіряють ЗСУ та волонтерам. Рівень довіри становить близько 90%.

Статьи по теме
Соціологи з'ясували, як українці ставляться до закону про заборону московської церкви
Соціологи з'ясували, як українці ставляться до закону про заборону московської церкви

Абсолютна більшість українців (80%) підтримують ухвалення закону дозволяє забороняти діяльність релігійних організацій, які пов’язані із Росією.
16.10 — 314

Соціологи з'ясували, як українці ставляться до можливих переговорів з РФ
Соціологи з'ясували, як українці ставляться до можливих переговорів з РФ

Українці допускають проведення переговорів з Росією за певних умов. Але тільки кожен п’ятий вважає, що вони можливі вже зараз.
30.08 — 367

Питання
Питання "утисків російськомовних": соціологи з'ясували, чи існує проблема в Україні

Абсолютна більшість українців (84%) продовжують дотримуватися погляду, що в Україні немає проблем із використанням російської мови і російськомовні громадяни не зазнають утисків і переслідувань
14.06.23 — 2187