Виплату субсидій можуть припинити, якщо буде виявлено підстави, які за законом унеможливлюють надання допомоги від держави.
Під час війни дещо змінилися умови надання та підстави для втрати субсидій на оплату комунальних послуг. Дію деяких норм призупинено на період воєнного стану, проте після його закінчення необхідно повідомити про всі особисті обставини, які впливають на виникнення права на субсидію або її розмір. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це розповіла юристка Наталія Василюк в коментарі для РБК-Україна
Юристка пояснила, що законодавством передбачена низка підстав для скасування раніше призначеної субсидії на оплату комунальних послуг. Серед них:
Обставинами, про які йдеться в останньому пункті, вважаються:
Наталія Василюк пояснила, що ці норми не застосовуються в період дії воєнного стану, але протягом 30 днів після його припинення чи скасування громадяни зобов'язані повідомити про обставини з наведеного вище переліку.
Юристка додала, що уповноважений орган може припинити надання субсидії, якщо:
"Тобто припинити виплати субсидії можуть у будь-який час, якщо під час перевірки компетентним органом буде встановлено наявність хоча б однієї з цих обставин", – пояснила Наталія Василюк.
Юристка пояснила, що у призначенні субсидії на оплату комунальних послуг можуть відмовити, якщо у громадянина є борг з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якого перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проте винятком є заборгованість за послуги з постачання та розподілу природного газу, яка пов'язана із відсутністю лічильників газу або норм його споживання.
Нагадаємо, у Пенсійному фонді пояснили, як перерахують субсидії у зв'язку зі здорожчанням електроенергії. Водночас у Пенсійному фонді нагадали, що житлова субсидія розраховується індивідуально для кожного домогосподарства з урахування переліку та вартості ЖКП та кількості членів домогосподарства.