Контракти.ua

392  —  16.06
Україна висунула умови G7 перед виділенням 50 млрд доларів, - Мінфін
Україна висунула умови G7 перед виділенням 50 млрд доларів, - Мінфін

Україна мала власні ключові умови до "Великої сімки" (G7) щодо виділення 50 млрд доларів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на голову Міністерства фінансів України Сергія Марченка в ефірі телемарафону. Про це повідомляють Контракти.UA.

Ключові умови

В першу чергу, Марченко запропонував дочекатись комюніке за результатами саміту лідерів G7. Після цього розпочнеться технічна робота, яка допоможе структурувати рішення щодо виділення коштів правильно. Київ, своєю чергою, також був залучений до розв'язання цього питання та мав свої ключові умови:

  • Україна повинна отримати кошти в цьому році;
  • кошти повинні носити безумовний характер;
  • кошти повинні бути спрямовані на будь-які цілі й видатки, яких потребує Україна.

"До нас дослухалися і я сподіваюся, що в технічному рішенні, яке ми зараз обговорюємо, це буде реалізовано. Крім того, це дозволяє рухати основний трек - конфіскація активів, на якій ми також наполягали", - додав міністр.

Кошти забезпечать бюджет на 2025 рік

За словами Марченка, без рішення щодо виділення 50 млрд доларів, 2025 рік виглядав для України абсолютно незакритим не тільки в частині військових видатків, а й соціально-гуманітарних.

"В нас не було тих запевнень, які були потрібні. Зараз, ми ці запевнення, сподіваюся, отримали й технічні команди напрацюють ці рішення й далі в нас є перспектива сформувати бюджет на 2025 рік для того, щоб він передбачав всі необхідні нам видатки", - розповів Марченко.

Заморожені активи Росії

Після початку повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації на територію України, Захід заблокував активи країни терориста. Розмір активів становить близько 300 млрд доларів, втім точної цифри немає. Зрештою питання передачі коштів "застрягло" через страх окремих союзників щодо ризиків.

Вчора ж, 13 червня, лідери країн G7 домовились про передачу Україні 50 млрд доларів, для яких будуть використані відсотки від заморожених активів Російської Федерації.

Статьи по теме
Індія допомагає скоротити доходи Москви від продажу нафти, - Мінфін США
Індія допомагає скоротити доходи Москви від продажу нафти, - Мінфін США

Ціновий ліміт G7 на постачання російської нафти скорочує прибутки, які Москва отримує для підтримки вторгнення в Україну, а ефективності цього механізму сприяють недавні дії індійських нафтопереробних заводів.
06.04 — 491

Спад економіки Китаю спричинить глобальні наслідки, - Мінфін США
Спад економіки Китаю спричинить глобальні наслідки, - Мінфін США

Падіння економіки Китаю може викликати труднощі для низки регіонів, що розвиваються, і матиме глобальні наслідки.
26.08.23 — 1123

Африка заощадить мільярди доларів завдяки стелі цін на нафту з Росії, - Мінфін США
Африка заощадить мільярди доларів завдяки стелі цін на нафту з Росії, - Мінфін США

Війна Росії проти України особливо сильно б'є країнам Африки, ускладнюючи проблеми з продовольчою безпекою та неналежний тягар на економіку континенту, заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.
22.01.23 — 1078