Контракти.ua

194  —  28.05
Долар буде дорожчим за 40 грн – прогноз
Долар буде дорожчим за 40 грн – прогноз

Dragon Capital очікує контрольоване послаблення курсу гривні до 42 грн/дол до кінця року.

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Гривня продовжить контрольовано слабшати по відношенню до долара США, і офіційний курс сягне 42 грн/дол США до кінця року.

«Ми переглянули прогноз з очікуваних раніше 39 грн/дол США у зв’язку зі зміною підходів Нацбанком до управління валютним курсом на початку 2024 року. Якщо в перші місяці після переходу до керованої гнучкості у жовтні 2023 року НБУ дозволяв майже непомітні коливання курсу гривні, то на початку 2024 року він змінив тактику, дозволяючи гривні помітно слабшати в періоди ситуативного збільшення дефіциту іноземної валюти на міжбанківському ринку, але стримуючи укріплення курсу в періоди зменшення дефіциту», – зазначили в Dragon Capital.

Зважаючи на сповільнення інфляції та стабільні інфляційні очікування, помірна девальвація наразі не несе ризиків для макрофінансової стабільності, проте підтримує конкурентоздатність експорту, допомагає бюджету шляхом зменшення потреб у фінансуванні та дозволяє зменшити втрати резервів від первинних ефектів валютної лібералізації. Очікується, що НБУ буде зважено підходити до визначення подальшої динаміки курсу гривні, адже в умовах війни настрої населення залишаються вразливими, а визначити рівноважний рівень курсу стандартними методами навряд чи можливо, зважаючи на специфіку структури платіжного балансу, обумовлену війною.

«Тому ми не виключаємо, що НБУ буде змінювати підходи до управління курсом, відповідно до власної оцінки балансу ризиків для фінансової стабільності. При цьому рекордний рівень міжнародних резервів дозволить НБУ і в подальшому утримувати ситуацію на валютному ринку під контролем та уникнути неконтрольованої девальвації за умови, що внутрішня економічна політика буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності, а міжнародні партнери продовжать надавати фінансову підтримку в мінімально необхідних обсягах», — йдеться в заяві Dragon Capital.

Статьи по теме
Україна висунула умови G7 перед виділенням 50 млрд доларів, - Мінфін
Україна висунула умови G7 перед виділенням 50 млрд доларів, - Мінфін

Україна мала власні ключові умови до "Великої сімки" (G7) щодо виділення 50 млрд доларів.
16.06 — 348

Фінансисти спрогнозували курс долара в Україні на найближчі місяці
Фінансисти спрогнозували курс долара в Україні на найближчі місяці

Зниження офіційного курсу гривні, яке спостерігається в Україні починаючи з 20 травня, є природньою корекцією курсу в бік рівноважного рівня.
30.05 — 240

Україні в бюджеті не вистачає 5 млрд доларів на зброю, - Марченко
Україні в бюджеті не вистачає 5 млрд доларів на зброю, - Марченко

У державному бюджеті України утворився розрив на суму 5 млрд доларів, необхідних на закупівлю зброї через те, що останні півроку допомога Заходу була мінімальною.
25.05 — 272