Контракти.ua

236  —  29.05
Мобілізація по-новому: у Раді пропонують змінити термін оновлення даних
Мобілізація по-новому: у Раді пропонують змінити термін оновлення даних

Система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані.

У Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонується продовжити термін оновлення даних військовозобовʼязаних до 150 днів. Пише ТСН. Про це повідомляє КОНТРАКТИ.UA.

Про це повідомив народний депутат Володимир Арʼєв в етері Еспресо.

Він пояснив, що ініціатива з'явилася, оскільки система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані, оскільки після оновлення даних в застосунку "Резерв+" все одно потрібно йти до ТЦК.

"Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми. Саме тому, на наступному засіданні Комітету з питань цифрової трансформації ми викликали заступницю міністра оборони, а також поставили ряд питань до уряду. Зокрема, звідки були виділені кошти на створення застосунку та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення", - зазначив Арʼєв.

Нардеп вважає, що військовозобов'язані фізично не встигнуть оновити дані протягом 60 днів.

"Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК, й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн", - додав він.

Нагадаємо, у ТЦК відповіли, чи зникнуть дані із реєстру, якщо видалити застосунок "Резерв+".