Контракти.ua

244  —  22.05
Рада провалила закон про штрафи за порушення комендантської години
Рада провалила закон про штрафи за порушення комендантської години

Верховна Рада на своєму засіданні 22 травня у повторному другому читанні не проголосувала за закон щодо адміністративної відповідальності за порушення комендантської години та повністю його відхилила.

Про це повідомив нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

За його словами, за відповідний законопроєкт проголосували лише 190 народних обранців. "І повернення теж провалили (216). Закон вважається відхиленим повністю", - зазначив Железняк.

Проєкт закону передбачав встановлення таких штрафів: за порушення заборони перебування під час комендантської години на вулицях та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток чи посвідчень — від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вчинення аналогічного правопорушення впродовж року — від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану — від трьох до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вчинення повторного правопорушення протягом року — від десяти до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці положення не застосовуються у випадках прямування громадян до або з укриттів у зв'язку з повітряною тривогою, надання медичної допомоги або супроводження поранених чи тяжкохворих людей, здійснення заходів з евакуації населення або рятування майна та в інших випадках, пов’язаних із загрозою життю або здоров’ю громадян.

Статьи по теме
Повістка поштою: у Міноборони пояснили, за яких умов вважатиметься врученою
Повістка поштою: у Міноборони пояснили, за яких умов вважатиметься врученою

Дмитро Лазуткін уточнив алгоритм вручення повісток поштою після 16 липня.
16.06 — 1993

Чи вручать повістку на вулиці тим, хто оновив дані в Резерв+: пояснення
Чи вручать повістку на вулиці тим, хто оновив дані в Резерв+: пояснення

Військовзобов'язані чоловіки з 18 травня 2024 року мають 60 днів, щоб оновити військово-облікові дані. Це можна зробити в ТЦК, додатку Резерв+ або в ЦНАПах. Станом на зараз вже більше 1,3 мільйона українців оновило свої даті в додатку, і їх кількість продовжує зростати.
05.06 — 414