Контракти.ua

203  —  18.05
Яким буде курс долара наступного тижня
Яким буде курс долара наступного тижня

За всіма ознаками, з 20 по 26 травня ситуація на валютному ринку буде чи найспокійнішою за останні кілька місяців. Для цього є кілька вагомих аргументів.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

Як зазначив банкір, нові послаблення на валютному ринку для бізнесу, що діють з 4 травня, суттєво не позначаться на балансі попиту та пропозиції, адже регулятор у випадку суттєвого зростання попиту передбачив 5,5 млрд доларів, які мають нівелювати можливий дисбаланс.

"Схоже Нацбанк обрав на травень тактику регульованої девальвації, а відтак можна розраховувати, що за підсумками місяця курс долара перебуватиме в діапазоні 39,7-40 грн, тобто потенційно курс гривні до долара може втратити максимально від 0,2 грн до 0,5 грн", - сказав він.

За його словами, ритмічність та обсяг макрофіну, обсяги міжнародних валютних резервів (понад 43 млрд доларів) створюють міцне підґрунтя для подальших кроків регулятора з лібералізації валютного ринку.

"Для спокою на ринку важливим і базовим є дія режиму "керованої гнучкості", завдяки якому створені певні правила щоденних та щотижневих валютних змін. І за останні кілька місяців ці правила за деяким винятком майже не порушувалися", - сказав Лєсовий.

Банкір очікує, курсові показники міжбанку, як і раніше ляжуть в основу курсів на готівковому ринку, а періоди повільного зниження/зростання курсів будуть змінюватися.

Лєсовий прогнозує, що протягом 20-26 травня основні показники валютного ринку матимуть досить стандартний і звичний вигляд:

  • Валютні коридори на міжбанку та готівковому ринку будуть залишаться на попередньому рівні: відповідно 39-40 грн/долар та 41-43 грн/євро та 39-41 грн/долар та 41-43,5 грн/євро.
  • Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,5-0,7 грн.
  • Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 1,5-2% від стартового курсу тижня.

"Таким чином, наступний тиждень не внесе на ринок глобальних змін: натомість можна розраховувати, що курсові коливання мало чим відрізнятимуться від двох попередніх тижнів. Ринок перебуватиме в стані легких і малопомітних курсових коливань, що будуть цілком задовільними і незагрозливими для загальної архітектури ринку", - констатував Лєсовий.

Статьи по теме
Скільки років потрібно працювати, щоб заробити мільйон доларів в Україні, інших країнах світу
Скільки років потрібно працювати, щоб заробити мільйон доларів в Україні, інших країнах світу

В яких країнах за скільки років, виходячи із середньої заробітної плати, можна заробити 1 000 000 доларів.
14.04.23 — 453

НБУ продав рекордний обсяг валюти, щоб стримати падіння гривні
НБУ продав рекордний обсяг валюти, щоб стримати падіння гривні

Національний банк України (НБУ) протягом тижня 22-26 листопада 2021 року продав на міжбанківському валютному ринку 630,10 млн доларів. Це рекордний обсяг валюти з гострої фази коронакризи, коли центоробанк продав за тиждень 16-20 березня 2020 року 1038,00 млн доларів.
27.11.21 — 556

Фальшиві 200 і 500 гривень: де можуть підсунути і як виявити підробку
Фальшиві 200 і 500 гривень: де можуть підсунути і як виявити підробку

Україною гуляють підроблені гроші. Найчастіше – номіналом 500 і 200 гривень. Банкноти настільки якісно зроблені, що навіть під ультрафіолетом їх не завжди можна розпізнати. Де можуть підсунути та як виявити фальшивку?
24.02.21 — 854