За всіма ознаками, з 20 по 26 травня ситуація на валютному ринку буде чи найспокійнішою за останні кілька місяців. Для цього є кілька вагомих аргументів.
Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
Як зазначив банкір, нові послаблення на валютному ринку для бізнесу, що діють з 4 травня, суттєво не позначаться на балансі попиту та пропозиції, адже регулятор у випадку суттєвого зростання попиту передбачив 5,5 млрд доларів, які мають нівелювати можливий дисбаланс.
"Схоже Нацбанк обрав на травень тактику регульованої девальвації, а відтак можна розраховувати, що за підсумками місяця курс долара перебуватиме в діапазоні 39,7-40 грн, тобто потенційно курс гривні до долара може втратити максимально від 0,2 грн до 0,5 грн", - сказав він.
За його словами, ритмічність та обсяг макрофіну, обсяги міжнародних валютних резервів (понад 43 млрд доларів) створюють міцне підґрунтя для подальших кроків регулятора з лібералізації валютного ринку.
"Для спокою на ринку важливим і базовим є дія режиму "керованої гнучкості", завдяки якому створені певні правила щоденних та щотижневих валютних змін. І за останні кілька місяців ці правила за деяким винятком майже не порушувалися", - сказав Лєсовий.
Банкір очікує, курсові показники міжбанку, як і раніше ляжуть в основу курсів на готівковому ринку, а періоди повільного зниження/зростання курсів будуть змінюватися.
Лєсовий прогнозує, що протягом 20-26 травня основні показники валютного ринку матимуть досить стандартний і звичний вигляд:
"Таким чином, наступний тиждень не внесе на ринок глобальних змін: натомість можна розраховувати, що курсові коливання мало чим відрізнятимуться від двох попередніх тижнів. Ринок перебуватиме в стані легких і малопомітних курсових коливань, що будуть цілком задовільними і незагрозливими для загальної архітектури ринку", - констатував Лєсовий.