Контракти.ua

260  —  16.05
США пригрозили санкціями банку Raiffeisen через зв'язки з Росією, - Reuters
США пригрозили санкціями банку Raiffeisen через зв'язки з Росією, - Reuters

Міністерство фінансів США у письмовій формі попередило австрійський Raiffeisen Bank International, що доступ до фінансової системи США може бути обмежений через його ділові відносини з Росією.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За даними джерела агентства, 6 травня заступник міністра фінансів Уоллі Адеймо направив лист RBI, висловивши занепокоєння з приводу розширення RBI у Росії, а також угоди на суму 1,5 млрд доларів із російським магнатом, який перебуває під санкціями.

Хоча угода, пов'язана з Олегом Дерипаскою, була скасована Raiffeisen через кілька днів після отримання листа, джерело повідомило, що побоювання Міністерства фінансів США щодо бізнесу Raiffeisen у Росії зберігаються.

Це попередження є найсильнішим на даний момент для найбільшого західного банку на території Росії і було багатомісячним тиском з боку Вашингтона, який вже більше року займається розслідуванням діяльності австрійського кредитора в країні.

Представник Raiffeisen заявив, що компанія вийшла з угоди зі Strabag і не укладала жодних подібних угод.

Представник повідомив, що RBI "значно скоротив" діяльність у Росії та вжив широких заходів щодо зниження ризиків, пов'язаних із санкціями.

"RBI продовжить працювати над деконсолідацією своєї російської дочірньої компанії", - повідомив представник Reuters.

Попередження Мінфіну США

У листі Адейемо, другий за рангом чиновник Міністерства фінансів США, заявив, що розширення Raiffeisen суперечитиме запевненням RBI, даними Мінфіну, про те, що вони намагаються згорнути діяльність на Росії.

Адейемо попередив, що дії RBI збільшили ризик того, що Мінфіну доведеться вжити заходів щодо обмеження доступу до фінансової системи США з огляду на побоювання, що його поведінка ставить під загрозу національну безпеку США.

Нагадаємо, США 14 травня ввели санкції проти мережі, яка мала допомогти російському олігарху Олегу Дерипаску отримати доступ до заморожених 1,5 млрд доларів за допомогою угоди з Raiffeisen Bank International.

Нагадаємо, Raiffeisen – найбільший західний банк, який продовжує працювати на території Росії. Raiffeisen також працює і в Україні, де йому належить третій за обсягом вкладів населення та за кількістю відділень Райффайзен Банк (раніше Райффайзен Банк Аваль).

Статьи по теме
Єдина філія банку РФ у Китаї стикається із серйозними проблемами через санкції, - Reuters
Єдина філія банку РФ у Китаї стикається із серйозними проблемами через санкції, - Reuters

У Китаї працює єдина філія російського банку "ВТБ", однак через велике навантаження вона не справляється з роботою. Ці проблеми є наслідками санкцій США.
06.04 — 307

США тиснуть на Raiffeisen через можливу угоду з олігархом Дерипаскою, - Reuters
США тиснуть на Raiffeisen через можливу угоду з олігархом Дерипаскою, - Reuters

США чинять тиск на австрійський Raiffeisen Bank International, щоб він відмовився від угоди з російським олігархом Олегом Дерипаскою.
22.03 — 446

Україна відмовилася виключити австрійський Raiffeisen Bank зі списку спонсорів війни, - Reuters
Україна відмовилася виключити австрійський Raiffeisen Bank зі списку спонсорів війни, - Reuters

Україна відмовилася остаточно виключити Raiffeisen Bank International із чорного списку спонсорів війни, закликавши найбільший західний банк, який працює на території Росії, розірвати зв'язки з Москвою.
17.02 — 428