Контракти.ua

529  —  10.05
Росія буде поповнювати армію технікою часів СРСР, не переходячи на воєнні рейки, - ISW
Росія буде поповнювати армію технікою часів СРСР, не переходячи на воєнні рейки, - ISW

Російська Федерація покладається на величезні запаси техніки й іншого обладнання часів СРСР, щоб підтримувати операції і втрати в Україні на рівні, що набагато перевищує можливості нинішнього російського оборонного фонду.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Росія не зможе мобілізувати свій оборонний фонд для поповнення запасів техніки радянських часів упродовж багатьох років.

В якості аргументів наводяться дані британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (МІСД), який у лютому повідомив, що Росія здатна підтримувати нинішні темпи втрат техніки (понад 3 тис. бойових броньованих машин на рік) щонайменше протягом двох-трьох років, переважно за рахунок реактивації техніки зі складів.

За оцінками МІСД, Росія втратила понад 3 тис. бойових броньованих машин у 2023 році та близько 8 тис. з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Водночас, агресор відновив щонайменше 1180 основних бойових танків та близько 2470 бойових машин піхоти і бронетранспортерів, що були розконсервовані зі складів у 2023 році.

У звіті також нагадали інформацію українського військового оглядача Костянтина Машовця про те, що російська оборонно-промислова база здатна виробляти 250-300 нових і модернізованих танків на рік та ремонтувати ще 250-300 танків на рік.

"Росія, ймовірно, буде намагатися адекватно забезпечувати свої підрозділи матеріальними засобами у довгостроковій перспективі без переведення російської економіки на воєнні рейки - кроку, якого Владімір Путін дотепер намагався уникати", - йдеться у звіті ISW.

Нагадаємо, днями Інститут вивчення війни повідомляв, що Путін, імовірно, намагається послабити владу міністра оборони РФ Сергія Шойгу за відсутність воєнних успіхів в Україні.

За даними британської розвідки, Росія істотно наростила виробництво зброї у 2023 році, але це все одно не здатне цілковито задовольнити потреби агресора під час війни.

Статьи по теме
Путін намагається схилити Захід до поступок, що порушують суверенітет України, - ISW
Путін намагається схилити Захід до поступок, що порушують суверенітет України, - ISW

Кремль не зацікавлений у добросовісних переговорах з Україною і лише вдає свою зацікавленість у діалозі. Російський диктатор Володимир Путін намагається переконати Захід завчасно піти на поступки, що порушують суверенітет України.
16.06 — 446

ЗСУ можуть намагатися послабити ППО РФ напередодні поставок F-16, - ISW
ЗСУ можуть намагатися послабити ППО РФ напередодні поставок F-16, - ISW

Українська армія, ймовірно, намагається послабити протиповітряну оборону Росії напередодні поставок винищувачів F-16. В разі успіху, це може дозволити Україні більш ефективно використовувати пілотовану авіацію в довгостроковій перспективі.  
14.06 — 248

Кремль використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні, - ISW
Кремль використовує тему обміну полоненими для дестабілізації ситуації в Україні, - ISW

Росія звинуватила Україну в кількамісячному призупиненні обміну військовополоненими. Таким чином Кремль намагається розпалити невдоволення в українському суспільстві та відвернути увагу західних країн від підтримки країни.
31.05 — 280