Контракти.ua

567  —  01.05.24
Україна має історичну можливість міцно пов’язати своє майбутнє з ЄС, - Боррель
Україна має історичну можливість міцно пов’язати своє майбутнє з ЄС, - Боррель

Україна має історичну можливість міцно пов’язати своє майбутнє з Європейським союзом. Робота з розширення ЄС ще не завершена.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

Відповідну заяву головний європейський дипломат зробив до 20-річчя найбільшого в історії розширення Євросоюзу. Тоді до ЄС приєдналися ще 10 країн, що, на думку Борреля, стало сміливим кроком після Другої світової війни.

"Але наша робота з об’єднання континенту не завершена. Ми знали це до 2022 року, а ще більше знаємо сьогодні, коли Росія веде загарбницьку війну проти України. Останніми роками мільйони європейців продемонстрували свою готовність і надію приєднатися до ЄС", - зазначив дипломат.

Боррель заявив, що Україна, а також Західні Балкани, Туреччина, Молдова та Грузія мають історичну можливість міцно пов’язати своє майбутнє з Європейським союзом. За його словами, це не лише трансформаційна політика, яка зміцнює безпеку, справедливість і демократію, але водночас і можливість підвищити рівень життя європейців.

Він зазначив, що від майбутніх членів ЄС вимагається зміцнювати свої демократичні інститути та підтримувати права людини та основні свободи. Боррель наголосив, що сам Європейський союз також самореформується, щоб стати сильнішим.

"Країни-кандидати та ЄС мають історичну можливість побудувати більший, глибший і сильніший Європейський союз", - додав Боррель.

Статьи по теме
Кінець ядерного шантажу: Україна закликала вигнати РФ з Ради керуючих МАГАТЕ
Кінець ядерного шантажу: Україна закликала вигнати РФ з Ради керуючих МАГАТЕ

Україна закликала призупинити членство Росії в Раді керуючих МАГАТЕ. Крім того, ініційовано внесення змін до Статуту агентства.
31.01 — 295

Рубіо назвав ключову розбіжність України та РФ, яку
Рубіо назвав ключову розбіжність України та РФ, яку "дуже складно" подолати

На переговорах щодо припинення війни Росії проти України триває активна робота над врегулюванням територіального питання та долі Донбасу. Це залишається ключовою та найскладнішою розбіжністю сторін.
29.01 — 944

Чи буде Україна вводити війська у невизнане Придністров'я: деталі від МЗС
Чи буде Україна вводити війська у невизнане Придністров'я: деталі від МЗС

Україна готова допомогти в деокупації Придністров’я, але чекає на сигнал від Молдови.
28.01 — 341