Контракти.ua

215  —  24.04
Названо найпопулярнішу банкноту в Україні
Названо найпопулярнішу банкноту в Україні

В Україні найпопулярнішою банкнотою є паперові гроші з номіналом 500 гривень. Серед монет найпопулярніший номінал – 10 копійок.

За підрахунками спеціалістів Національного банку 500-гривневі гроші складають 28,3% обігу всієї готівки, а монета на 10 копійок – 28,1% від загальної кількості в обігу монет.

Аутсайдерами щодо популярності готівки є номінал 50 гривень, а серед монет – 10 гривень. Відповідно кожен вид готівки мають частку готівкового обороту 4,6% та 1,5% від загальної кількості.

В НБУ говорять, що поступово стають популярнішими банкноти з номіналом 1000 гривень. «Динаміка обсягів банкнот та монет в обігу свідчить, що найбільший темп приросту за I квартал 2024 року припадав на банкноти номіналом 1000 грн та монет номіналом 10 гривень. Їх кількість в обігу зросла майже в 1,1 раза (кожен) порівняно з початком цього року», – повідомляє регулятор.

Статьи по теме
Скільки користувачів відчують обмеження переказів між картками
Скільки користувачів відчують обмеження переказів між картками

Обмеження P2P-переказів одного клієнта банку іншому безпосередньо з картки на картку, практично не вплинуть на більшість користувачів. 98,44% клієнтів банків взагалі не помітять змін у користуванні послугами банківських установ. Ця зміна буде другою масштабною реформою переказів, після запровадження обмежень, щодо користування певними категоріями користувачів, переказами у терміналах.
26.05 — 141

Які ліміти на перекази на карту в
Які ліміти на перекази на карту в "популярних" банках України та що хоче змінити НБУ

Національний банк наразі допрацьовує проект рішення, який передбачає ліміти на вихідні операції "з картки на картку".
26.05 — 199