Контракти.ua

224  —  23.04
Банки знизять ставки за депозитами для населення, - опитування НБУ
Банки знизять ставки за депозитами для населення, - опитування НБУ

У квітні-червні 2024 року майже всі українські банки очікують зниження вартості майже і для домогосподарств, і для корпорацій.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Опитування про банківське фондування НБУ (II квартал 2024 року).

За результатами опитування, у І кварталі вперше з 2021 року банки вказали на зменшення обсягу залучень від населення. Ціна депозитів населення несуттєво збільшилася, переважно в окремих великих банків.

Падіння залучень від домогосподарств банки пояснювали зниженням пропозиції. Рівень відсоткових ставок, на думку банків, не впливав на зміну обсягу депозитів клієнтів.

За прогнозами респондентів, у ІІ кварталі обсяги залучення збільшаться як від населення, так і від бізнесу.

Поточне Опитування про банківське фондування проводилося з 18 березня до 8 квітня 2024 року серед менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Відповіді надали 26 фінансових установ, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 96%. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку.

Статьи по теме
Скільки користувачів відчують обмеження переказів між картками
Скільки користувачів відчують обмеження переказів між картками

Обмеження P2P-переказів одного клієнта банку іншому безпосередньо з картки на картку, практично не вплинуть на більшість користувачів. 98,44% клієнтів банків взагалі не помітять змін у користуванні послугами банківських установ. Ця зміна буде другою масштабною реформою переказів, після запровадження обмежень, щодо користування певними категоріями користувачів, переказами у терміналах.
26.05 — 141

Які ліміти на перекази на карту в
Які ліміти на перекази на карту в "популярних" банках України та що хоче змінити НБУ

Національний банк наразі допрацьовує проект рішення, який передбачає ліміти на вихідні операції "з картки на картку".
26.05 — 199