Військовозобов'язаним чоловікам необхідно уточнити свої дані.
В Україні відбудуться зміни в умовах військового обліку завдяки новому закону про мобілізацію. Зокрема, чоловіки повинні будуть уточнити свої військово-облікові дані без очікування повістки. Крім того, запрацював єдиний реєстр "Оберіг" - там міститься вся інформація про військовозобов'язаних.
ТСН.ua зібрав все, що відомо про нововведення.
Чоловіки, які стоять на військовому обліку та які підлягають взяттю на нього, повинні уточнити адресу проживання, номери телефонів, адреси електронної пошти та інші персональні дані. Громадяни не повинні чекати на повістку, а самостійно це зробити.
Зокрема, це можна зробити через ТЦК та СП, центри надання адміністративних послуг чи електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста.
Напередодні відбулось засідання Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, на якому було розглянуто три законопроєкти. Серед них - про реєстр військовозобов’язаних.
Законопроєкт №11143 пропонує повернути майже всі пункти щодо персональних данних, які вдалось виключити в законопроєкті (10062) про реєстр військовозобовязаних, резервістів та призовників під час його розгляду в парламенті.
Що саме пропонують автори повернути:
16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №10062, що передбачає створення електронного реєстру військовозобов’язаних. Реєстрація електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного та резервіста не є обовʼязковою, відповідно до нового закону про мобілізацію.
Ключові факти
Міноборони заявило, що ухвалення законопроєкту про електронний військовий облік "розблоковує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу".
Крім того, Міністерство назвало законопроєкт №10062 "критично важливим для обороноздатності України", оскільки "реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат".
Наприкінці грудня повідомлялося, що робота над реєстром військовозобов’язаних "Оберіг" уже закінчилася.
Як зазначила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко, наразі здійснюється обмін даними з великими державними реєстрами.
"Ми верифікували дані в реєстрі до 88%. Зробили крок до реновації інфраструктури й рухаємося до цифровізації даних військовослужбовців", – повідомила тоді вона.
У базі даних реєстру містяться персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 18 до 60 років. "Оберіг" наповнюється даними з різних державних реєстрів, а також інформацією, зібраною працівниками ТЦК та СП.
У режимі автоматичного обміну з інших електронних реєстрів в "Оберіг" потрапляє така персональна інформація: ПІБ, місце проживання, дата народження, сімейний стан, відомості про членів сім’ї, місце роботи, відомості про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, стан здоров’я, судимість тощо.
Також він містить службові дані, серед яких: про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання, військова спеціальність, ступінь придатності до військової служби за станом здоров’я та інше.
Доступ до реєстру мають Міноборони, Генштаб ЗСУ, СБУ та Служба зовнішньої розвідки як його розпорядники, ТЦК та СП як органи ведення реєстру.