Контракти.ua

318  —  19.04
Шмигаль: Україна зможе покрити дефіцит бюджету у 2024 році
Шмигаль: Україна зможе покрити дефіцит бюджету у 2024 році

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль стверджує, що Україна знайде кошти для того, щоб компенсувати дефіцит бюджету у 2024, який Міжнародний валютний фонд оцінює у 42 мільярди доларів.

Як пише Укрінформ, очільник уряду запевнив, що левова частка цієї суми вже надана або погоджена у вигляді допомоги від партнерів.

Зокрема йдеться про 16 мільярдів доларів, які передбачає програма підтримки від ЄС Ukraine Facility, 5,4 мільярда у вигляді траншів від МВФ, понад 7 мільярдів від Сполучених Штатів, 4,5 мільярди від Японії та певну суму, надану у кредит Світовим банком.

Загалом, за словами Шмигаля, фінансова допомога складає 37 мільярдів доларів, що відповідає тому дефіциту, який передбачався урядом у бюджеті. Ще 5 мільярдів Україні доведеться знайти за рахунок внутрішніх резервів: це будуть внутрішні запозичення та збори податків.

При цьому робота над залучення додаткового фінансування у 2025 році вже розпочалася. Прем'єр під час візиту до Вашингтона вже встиг провести кілька зустрічей з цього приводу.

Статьи по теме
ЄС продовжив
ЄС продовжив "торговельний безвіз" з Україною ще на рік, - Шмигаль

Європейський союз остаточно схвалив продовження "торговельного безвізу" з Україною ще на рік.
13.05 — 207

Шмигаль про введення західних військ в Україну: якщо прийде час, ми будемо вдячні
Шмигаль про введення західних військ в Україну: якщо прийде час, ми будемо вдячні

Підкріплення з боку західних військовослужбовців допоможе Україні відтіснити ворога. Якщо прийде час, Київ буде вдячний такому кроку від партнерів.
07.05 — 232

Шмигаль анонсував
Шмигаль анонсував "справедливу" постанову щодо броні від мобілізації

Для забезпечення військових, які захищають Україну, необхідні працюючі економіка й інфраструктура. Одним з питань в цьому напрямку є справедливе й раціональне бронювання військовозобов'язаних.
11.04 — 728