Контракти.ua

248  —  19.04
Глава МВФ назвала основну мету програми з Україною
Глава МВФ назвала основну мету програми з Україною

Програма Міжнародного валютного фонду з Україною на 2023-2027 роки передбачає надання 15,1 доларів. Але головне - це підтримка всіх країн.

Про це заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг у Вашингтоні.

"Ми виділили кошти за нашою програмою вже втретє, але найважливіша роль нашої програми полягає в тому, що вона є каталізатором фінансової підтримки України", - сказала вона.

За її словами, програма мобілізує 122 млрд доларів протягом чотирьох років. "Це дає українській владі передбачуваність того, що фінансування буде. І мені було дуже приємно вислухати вчорашні заяви на круглому столі щодо України. Підтримка України залишається стабільною. Це твердо", - додала вона.

Георгієва нагадала про 50 млрд євро від ЄС. "Адміністрація США прагне підтримки Конгресу від України. Активізуються багато інших країн, Японія, Канада, Великобританія, Південна Корея. Список довгий", - сказала вона.

Глава МВФ зазначила, що в Україні "ми бачимо чудову рішучість економічної команди та українського народу мати економіку, що функціонує, незважаючи на війну".

"У нас є програма з Україною на суму 15,1 млрд доларів. У березні ми дуже успішно завершили наш третій огляд. І це показує, що Україна спромоглася протистояти вкрай тривожній силі війни. Зростання становить 5,3%, інфляція - 3,2 %, збирання податків - близько 36% ВВП", - повідомила Георгієва.

Вона повідомила, що зараз МВФ оцінив потреби України на цей рік у 42 млрд доларів. "Ми впевнені, що ці потреби буде задоволено", - сказала вона.

Статьи по теме
Багато трильйонів. Скільки боргів має виплатити Україна в найближчі 26 років
Багато трильйонів. Скільки боргів має виплатити Україна в найближчі 26 років

Міністерство фінансів України спрогнозувало суму майбутніх виплат за державним боргом до 2050 року, з докладним щорічним розписом.
23.05 — 407

МВФ найближчими тижнями розпочне нову місію в Україні
МВФ найближчими тижнями розпочне нову місію в Україні

Найближчими тижнями Міжнародний валютний фонд розпочне нову місію в Україну. Це робиться, щоб оцінити кредитну програму, яка постраждала від війни.
18.05 — 194

Товарообіг України перевищив $35 млрд
Товарообіг України перевищив $35 млрд

Товарообіг України становив $35,3 млрд за чотири місяці 2024 року.
16.05 — 141