Контракти.ua

190  —  08.04
Росія змінила тактику ударів по українській енергетиці – FT
Росія змінила тактику ударів по українській енергетиці – FT

Росія змінила тактику атак по енергоінфраструктурі України, використовуючи високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених, ніж Київ, районах. Деякі об'єкти не зможуть повністю відновити до наступної зими.

Про це пише Financial Times.

"Українські посадовці заявили, що хоча пошкодження, завдані Москвою, не такі масштабні, вони гірші, ніж взимку 2022-23 років, і очевидно, що зараз мета РФ - завдати постійної, непоправної шкоди.

У період з 22 по 29 березня Росія завдала ударів по семи ТЕС - усі в інших регіонах, окрім Києва, який має одну з найкращих систем протиповітряної оборони в країні. Російські ракети також влучили у дві гідроелектростанції", - пише газета.

Україна не надала подробиць про масштаби пошкоджень на кожній станції, але посадовці заявили, що деякі з них, у тому числі в Харківській області поблизу російського кордону, були майже повністю зруйновані, додає FT.

"Наша мета - відновити якомога більше до жовтня", - сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Група втратила близько 80 відсотків свого виробництва електроенергії в результаті російських атак, здійснених в останній тиждень березня. П'ять теплоелектростанцій ДТЕК були змушені зупинити роботу.

За словами Тімченка, існують плани щодо відновлення роботи деяких підстанцій та великих електростанцій, які не були повністю зруйновані. "За умови відсутності подальших атак, щонайменше 50 відсотків пошкоджених енергоблоків будуть знову підключені до мережі", - сказав він.

"Та ж кількість ракет, що використовувалася під час зимової атаки 2022-23 років, зараз спрямована на п'ять-шість енергетичних об'єктів в одному регіоні", - сказала керівниця відділу комунікацій "Укренерго" Марія Цатурян.

"Росіяни намагаються відключити від електропостачання великі промислові регіони та міста", - сказала вона.

За її словами, менші підстанції, якими управляє "Укренерго", можна захистити від атак за допомогою захисних споруд. Але "дуже важко, якщо не неможливо" захистити великі електростанції, на відновлення яких потрібно "кілька місяців або навіть років".

Друга важлива відмінність від зими 2022-2023 років полягає в тому, що Росія тепер також використовує дорогі високоточні балістичні ракети, заявив голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус.

За оцінками ГУР, Росія має достатньо ракет для ще однієї або двох великих атак протягом найближчих тижнів.

Статьи по теме
Споживання в енергосистемі зростає. Україна весь день на аварійній допомозі
Споживання в енергосистемі зростає. Україна весь день на аварійній допомозі

Рівень споживання в енергосистемі зростає через холодну погоду. Україна цілий день буде отримувати аварійну допомогу від сусідів.
22.04 — 186

Кабмін приведе тариф на світло до рівня собівартості його виробництва через руйнування в енергетиці, - нардеп
Кабмін приведе тариф на світло до рівня собівартості його виробництва через руйнування в енергетиці, - нардеп

Уряд вимушений прирівняти тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості її виробництва, бо потрібні кошти на відновлення пошкодженої росіянами енергосистеми.
21.04 — 203

Різке похолодання може призвести до дефіциту електроенергії 18 квітня – Yasno
Різке похолодання може призвести до дефіциту електроенергії 18 квітня – Yasno

Через різке похолодання українській енергосистемі 18 квітня може не вистачити власної генерації та імпорту з ЄС, щоб не дійти до обмежень українцям варто економити споживання світла в пікові години (з 19:00 до 22:00).
18.04 — 177