Контракти.ua

310  —  08.04
Росія змінила тактику ударів по українській енергетиці – FT
Росія змінила тактику ударів по українській енергетиці – FT

Росія змінила тактику атак по енергоінфраструктурі України, використовуючи високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених, ніж Київ, районах. Деякі об'єкти не зможуть повністю відновити до наступної зими.

Про це пише Financial Times.

"Українські посадовці заявили, що хоча пошкодження, завдані Москвою, не такі масштабні, вони гірші, ніж взимку 2022-23 років, і очевидно, що зараз мета РФ - завдати постійної, непоправної шкоди.

У період з 22 по 29 березня Росія завдала ударів по семи ТЕС - усі в інших регіонах, окрім Києва, який має одну з найкращих систем протиповітряної оборони в країні. Російські ракети також влучили у дві гідроелектростанції", - пише газета.

Україна не надала подробиць про масштаби пошкоджень на кожній станції, але посадовці заявили, що деякі з них, у тому числі в Харківській області поблизу російського кордону, були майже повністю зруйновані, додає FT.

"Наша мета - відновити якомога більше до жовтня", - сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Група втратила близько 80 відсотків свого виробництва електроенергії в результаті російських атак, здійснених в останній тиждень березня. П'ять теплоелектростанцій ДТЕК були змушені зупинити роботу.

За словами Тімченка, існують плани щодо відновлення роботи деяких підстанцій та великих електростанцій, які не були повністю зруйновані. "За умови відсутності подальших атак, щонайменше 50 відсотків пошкоджених енергоблоків будуть знову підключені до мережі", - сказав він.

"Та ж кількість ракет, що використовувалася під час зимової атаки 2022-23 років, зараз спрямована на п'ять-шість енергетичних об'єктів в одному регіоні", - сказала керівниця відділу комунікацій "Укренерго" Марія Цатурян.

"Росіяни намагаються відключити від електропостачання великі промислові регіони та міста", - сказала вона.

За її словами, менші підстанції, якими управляє "Укренерго", можна захистити від атак за допомогою захисних споруд. Але "дуже важко, якщо не неможливо" захистити великі електростанції, на відновлення яких потрібно "кілька місяців або навіть років".

Друга важлива відмінність від зими 2022-2023 років полягає в тому, що Росія тепер також використовує дорогі високоточні балістичні ракети, заявив голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус.

За оцінками ГУР, Росія має достатньо ракет для ще однієї або двох великих атак протягом найближчих тижнів.

Статьи по теме
Операторів не штрафуватимуть за невиконання вимоги роботи без світла
Операторів не штрафуватимуть за невиконання вимоги роботи без світла

Верховна Рада відхилила пропозицію встановити штрафи для операторів мобільного зв’язку за невиконання розпоряджень Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій. Найвідоміше з них – забезпечити 10 годин роботи мережі без світла.
30.10 — 244

Росіяни знову атакували українську енергетику
Росіяни знову атакували українську енергетику

У ніч на 26 вересня росіяни здійснили атаку дронами на об'єкти енергетики у кількох областях України. Більшість знеструмлених через атаку споживачів уже заживлена.
26.09 — 272

Яким буде дефіцит енергогенерації взимку
Яким буде дефіцит енергогенерації взимку

Вірогідний дефіцит в енергосистемі до початку грудня поточного року, який неможливо повністю покрити імпортом, складе близько 4 ГВт. При цьому підготувати до роботи вітчизняні енергетики зможуть, з урахуванням відновленої генерації, приблизно 14-15 ГВт генерувальних потужностей.
18.09 — 329