Контракти.ua

567  —  22.03
Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters
Великий індійський НПЗ відмовився приймати російську нафту, - Reuters

Індійська компанія Reliance Industries не купуватиме російську нафту, завантажену на танкери "Совкомфлота", після нещодавніх санкцій США.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Такий розвиток подій посилює проблеми експорту нафти для Росії, оскільки її нафтові компанії можуть зіткнутися з труднощами в пошуку суден для продажу надлишків нафти після недавніх атак українських дронів на державні нафтопереробні заводи.

Російські компанії вже зазнають труднощів зі збором платежів за експорт нафти через банківські обмеження.

США ввели масштабні санкції проти Росії після її вторгнення в Україну два роки тому. У лютому США запровадили санкції щодо "Совкомфлота" і 14 нафтових танкерів, що займаються транспортуванням російської нафти.

Імпорт нафти в Індію може змінитися

Reliance, великий покупець російської нафти марки "Юралс", зажадав, щоб нові партії нафти не доставляли танкерами, які експлуатує "Совкомфлот". Reliance Industries є оператором найбільшого у світі нафтопереробного комплексу.

Дедалі більше індійських нафтопереробних підприємств планують відмовитися від використання суден "Совкомфлота", що може вплинути на імпорт російської нафти в Індію і залишити РФ з меншою кількістю ринків збуту для розміщення її флагманського продукту.

Заводи побоюються санкцій США

Reuters пише, що індійські нафтопереробні заводи, прагнучи уникнути негативної реакції з боку Вашингтона, виявляють "особливу обережність" через пильніший контроль за російськими нафтовими угодами з боку банків і влади США.

Видання вказує, що нафтопереробні заводи хочуть запобігти участі організацій, які прямо або побічно піддані санкціям.

"Ми вважаємо за краще, щоб нафтопереробні заводи не перевозили нафту на судна, що перебувають під санкціями, через наші політичні та комерційні інтереси, а також санкції США", - сказало одне з джерел в уряді Індії.

Санкції проти нафтового сектора РФ

Нагадаємо, цінова стеля на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, ведену у грудні 2022 року, скоротила доходи Кремля на 14%. Аналіз Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря (CREA) показує, що останній рік цінова стеля коштувала Кремлю 34 млрд євро доходів від експорту, що еквівалентно приблизно двомісячним доходам.

Нещодавно Reuters писало, що російський диктатор Володимир Путін міг би переглянути своє рішення, якби Захід зміг скоротити нафтові доходи Росії.

Статьи по теме
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters
РФ і Китай продають нову мідь, замасковану під брухт, щоб обійти санкції, - Reuters

Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт.
16.04 — 260

Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters
Рекордно тепла зима у Північній півкулі знизила споживання та ціни на газ, - Reuters

Зима в Північній півкулі була найтеплішою за всю історію спостережень: незвичайне тепло сконцентрувалося навколо Атлантичного басейну, що призвело до величезного надлишку газу та падіння цін із жовтня.
23.03 — 314

Індія скоротила закупівлі російської нафти та готова її повністю замінити, - Reuters
Індія скоротила закупівлі російської нафти та готова її повністю замінити, - Reuters

Індійські державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp та Bharat Petroleum Corp прагнуть збільшити імпорт сирої нафти з Саудівської Аравії. Це відбувається на тлі скорочення закупівель Нью-Делі російської нафти.
12.01 — 1002