Контракти.ua

240  —  21.02
"У них немає сил". Буданов розповів, як може зміниться ситуація на фронті після Авдіївки

Взяття Росією східноукраїнського міста Авдіївка - це найпомітніша ознака зміни динаміки повномасштабної війни, яка триває вже майже третій рік.

Про це заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Він визнав, що українські сили, які переважають за чисельністю та озброєнням, перебувають у важкому становищі.

"Але у Росії теж є проблеми", - заявив Буданов.

За його словами, професійна армія Росії була значною мірою знищена в перший рік вторгнення в Україну, тому зараз вона кидає в самовбивчі атаки ненавчених призовників.

Буданов зазначив, що Росія використовує більше артилерійських снарядів, ніж може виготовити, і хоча торік на озброєння надійшли сотні танків, більшість із них були старими моделями, знятими зі зберігання і відремонтованими, а нових було всього 178.

Він підкреслив, що останніми тижнями ракетні удари по українських містах припинилися, оскільки російські поставки закінчилися.

У результаті, за словами Буданова, Росії буде важко досягти своєї головної стратегічної мети - захопити всі східні райони Донецької та Луганської областей цього року.

"У них немає сил", - заявив Буданов.

Західні чиновники та аналітики розглядають думку Буданова як оптимальний сценарій для України цього року. Якщо Україна зможе вести грамотну оборону, послаблюючи російські сили і одночасно відновлюючи свої власні, то у 2025 році вона зможе почати новий контрнаступ на ослабленого противника.

Статьи по теме
Ситуація на сході загострилася, росіяни активізували штурми з технікою, — Сирський
Ситуація на сході загострилася, росіяни активізували штурми з технікою, — Сирський

Російська армія активно атакує позиції Сил оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках за допомогою штурмових груп при підтримці бронетехніки. На Покровському напрямку намагається прорвати оборону використовуючи десятки танків та БМП.
вчера, 13:04 — 107

Чи будуть депортувати чоловіків із закордону через мобілізацію
Чи будуть депортувати чоловіків із закордону через мобілізацію

Мобілізація в Україні продовжується, але попри неправдиві чутки жодної депортації військовозобов'язаних чоловіків із закордону не буде.
10.04 — 181

Росія планує набрати до армії 400 тисяч контрактників – розвідка Британії
Росія планує набрати до армії 400 тисяч контрактників – розвідка Британії

Російська Федерація протягом 2024 року планує набрати близько 400 тисяч військовослужбовців за контрактом.
10.04 — 181